Baník před zápasem s vámi doma naděloval, vám ale nedal ani gól. Takže jistě spokojenost?
Samozřejmě, je to pro nás hodně cenný bod. My tam jeli s taktikou udržet bezgólový stav 0:0, což se nám podařilo. Nakonec jsme mohli i vyhrát, nějaké šance jsme ve druhé půli měli. Soupeře jsme v té době už do ničeho nepouštěli.


Někteří domácí hráči se na vás zlobili, že prý jste jen bránili…
Trošku zanďoura jsme tam možná hráli, ale to jsme je snad měli nechat hrát? Účel světí prostředky a nám ten bod hodně pomohl. Jen ho musíme teď potvrdit i doma proti Liberci.


Baník si hodně věřil, útočil v tabulce na Slavii. Věřili jste před zápasem, že byste tam ten bod mohli uhrát?
Baník poslední duely zvládal excelentně, dával hrozně branek a porážel silné soupeře, takže jsme tam jeli s určitou pokorou. Se strachem ale ne. Nám se taky teď daří, dělali jsme pravidelně body a tu velkou šňůru zápasů bez porážky tudíž chtěli prodloužit. Že se nám to s tak silným soupeřem a navíc na jeho hřišti podařilo, za to jsme moc rádi.


Kdy jste si dozvěděl, že nastoupíte v základu?
Až během rozcvičky, kdy mi trenér oznámil, že David Horejš, který byl napsán v základní sestavě, do zápasu jít nemůže, že ho ta zraněná noha bolí. Tak jsem se zapojil se základní sestavou do rozvičky a šel na to.


Nijak vás to nezaskočilo? Zřejmě ne, taky jste se asi chystal na zápas, ne?

To je pravda, přece jen je to ale trošku něco jiného. Když člověk ví delší dobu, že bude v základu, víc o tom uvažuje. Ale na druhou stranu, zase bylo možná dobře, že jsem se nemusel dopředu Baníkem nějak zaobírat a rovnou jsem naskočil do zápasu.


Vy jste předchozí zápasy nenastupoval pravidelně. Třeba v Brně jste sice svým gólem, dokonce vaším prvním v lize, zařídil důležitý bod, hned nato proti Žižkovu jste se ale na hřiště vůbec nedostal. Zato s oběma superfavority Slavií i Baníkem jste hrál od začátku…
V obou těchto zápasech vždy někdo ve stoperské dvojici vypadl – proti Slavii Tomáš Hunal, teď v Ostravě zase David Horejš. Proto jsem tu šanci dostal já. Jinak má trenér tu stoperskou dvojici jasně danou, u mne to bylo spíš o štěstíčku, když jeden z nich nemůže, anebo když trenér potřebuje někoho nahradit.


Post stopera pro vás osobně asi není ničím novým, ve Spartě jste přece ve středu obrany hrával, ne?
Ve Spartě jsem to hrál poslední rok, než jsem šel sem do Budějovic. Sice to byla druhá liga, ale přece jen jsem si tam zvykl. A tady, když jsem teď šel za béčko, jsem taky hrával stopera. Nic nového to tudíž pro mne opravdu nebylo.


Takže záskoky v béčku nebyly pro vás jen nutným zlem?
Trenér nám zdůrazňoval, že potřebujeme mít zápasovou vytíženost, a já možnost hrát za béčko jenom uvítal. Měli jsme i dobré soupeře, třeba v Písku či s Boleslaví to byly kvalitní zápasy. Než sedět na lavičce je lepší jít hrát za béčko. Zápas o tom víkendu má svou důležitost.


Se Slavií jste ve stoperské dvojici hrál s Horejšem, na Bazalech s Hunalem. Byl v tom nějaký rozdíl?
Oba jsou tak zkušení, že si obranu vedou spíš oni, a já se snažím je tam jen doplňovat. Oba mají něco odkopáno, my kolem nich to hrajeme, jak to oni organizují.


Kdy vám v Ostravě bylo nejhůř?
V první půli tam „Kůča“ chytil dvě jasné gólovky, to nám hrozně moc pomohl. Už před zápasem nás trenér upozorňoval, že Ostrava bude hrát spíš ze stran a že nám to tam bude od lajn lítat. My měli za úkol si to ohlídat, a protože jsme gól nedostali, tak si myslím, že celý tým směrem dozadu odvedl super práci.


Co diváci? Nezáviděli jste je Baníku?
Bylo jich tam dvanáct tisíc a byli fakt skvělí. Což o to, tady lidi na budějovické poměry taky docela chodí a hlavně nám i fandí, ale v Ostravě je to tam jeden velký kotel, ti lidé tomu dají tu pravou šťávu a je radost v takové atmosféře hrát. Oba týmy jezdí na sto procent, oba to vyhecuje. Ale jak říkám, na budějovické fanoušky si teď nestěžuju. Chodí a fandí, jsme za to rádi.


Snad přijdou i v neděli, kdy hrajete doma s Libercem!
Já věřím, že přijdou. Je to poslední zápas na podzim doma, přijede třetí mužstvo tabulky, měl by to být další velký šlágr. Pro nás je to hodně důležitý zápas, protože minule vyhrála Bohemka, vyhrála i Příbram, takže my ty body potřebujeme. A když přijdou lidi, tak nám pomůžou, protože nás vyhecujou. Rád bych je touto cestou pozval, hrozně moc nám jejich podpora pomáhá.


Liberec má vpředu velkou sílu: Nezmar, Kerič, Smetana, Blažek…

Z těch jmen jde respekt, ale my do žádného zápasu nejdeme se strachem. Ani proti Liberci ne. Desetkrát v řadě jsme v lize neprohráli a rádi bychom jeden zápas k tomu zase přidali.


Takže věříte, že i s Libercem můžete v neděli doma uspět?
Rozhodně uděláme všechno pro to, aby ty tři body v neděli zůstaly doma.