Krátce před zahájením zápasu sice mezi černými mraky nad Střeleckým ostrovem vykouklo sluníčko a trávník se lákavě zazelenal, nicméně ochozy E.ON stadionu zaplněny ani na tak atraktivní zápas nebyly. Velká zima, hlavně ale ledový vítr řadu fanoušků od loučení s podzimní částí prvoligové sezony na jihu Čech zřejmě odradily.

Ti, co přišli, ale rozhodně nelitovali!

Půle pro hosty

Hosté z Liberce v úvodní půlhodině zkusili soupeře zaskočit aktivním fotbalem, domácí ale eliminovali jejich útočné pokusy už před trestným územím. Přečkali i tři rohy a přímý kop Papouškův. Navíc ve 12. min. i sami zahrozili, to když po Šímově rohu pálil Riegel, Zlámal v brance hostí si ale s jeho střelou poradil.

Nicméně tlak hostí narůstal a před domácí brankou začínalo být nepříjemně rušno. Hosté hrozili i zdálky: Blažkovu pohotovou střelu Kučera kryl, Bílkova tečovaná dělovka otřásla břevnem.

Nejblíž gólu ale Liberec byl pět minut před pauzou: Gebre Selassie sebral míč poblíž budějovické šestnáctky Sedláčkovi, poslal ho ke vzdálenější tyči na Papouška, jehož hlavičku Kučera stačil jen vyrazit, dobíhající Blažek odkrytou branku však netrefil. „My sice odehráli kvalitní první půli, jenže když jsme se dostali do finální fáze a k jakémusi ohrožení branky, nebyli jsme v pravý čas na pravém místě,“ posteskl si trenér hostí Ladislav Škorpil.

Do druhé půle trenér Tobiáš poslal na hřiště hned dva čerstvé hráče: za Hunala a Svátka přišli ofenzivní hráči Hudson a Stráský. A jejich útočná síla byla znát, protože ve druhé půli se obraz hry rapidně změnil: Dynamo útočilo a Liberec se musel bránit.

Dva rychlé góly

Hned v úvodní minutě si po Hudsonově centru si přehodil Benát míč na levačku a přímo ze vzduchu trefil tyč Zlámalovy branky! Vzápětí Sedláčkova pumelice zasvištěla těsně vedle tyče a diváci byli ve varu: Dynamo, Dynamo, bouřily ochozy. A v 50. minutě se natěšení diváci dočkali: Benátovu střelu z vápna Košťál lehce tečnul a Zlámal v brance jen zděšeně sledoval, jak míč zapadá za jeho záda do sítě – 1:0.

A rozjeté Dynamo se hnalo dopředu dál. V 56. min. zahrál po Rieglově stříleném centru Holeňák ve vápně rukou a sudí Kovařík neváhal – penalta. Na ty je v Dynamu specialistou Benát, jenž pevné nervy prokázal i tentokráte – 2:0.

„Nemám k tomu co říct. Sudí odpískal penaltu, tím to pro mne hasne. Nerad hledám nějaké výmluvy,“ krčil rameny liberecký bek, když na hřišti ale rozhodčí na penaltu ukázal, pranic se mu to nelíbilo…

2:0, to bylo slibné, jenže Liberec zápas ještě nevzdal. V 60. min. to potvrdil Blažek, jehož tvrdá střela jen o chloupek přelétla Kučerovu branku. Tlak hostí ale byl platonický, naopak Jihočeši byli na koni a svými brejky nenechávali obranu hostí v klidu. Jako v 61. min., kdy po rychlém úniku Hudsona a jeho centru za beky dobíhajícímu Stráskému k míčí chyběly jen decimetry. A osm minut před koncem Benát málem završil čistý hattrick: po narážečce se Stráským byl sám před Zlámalem, ten ale jeho střelu reflexivně vykopl. „Škoda, měl jsem střílet nahoru,“ litoval.

„Liberec tady potvrdil svou kombinační sílu a pro nás bylo štěstím, že jsme nedostali první gól. Ve druhé půli jsme se ale výrazně zvedli a v určitých fázích utkání excelovali,“ zářil trenér Pavel Tobiáš, po jehož příchodu Dynamo v lize nenašlo přemožitele.