Pro oba týmy byly generálkou středeční zápasy Poháru ČMFS: zatímco Most na hřišti divizního Chomutova vypadl, Č. Budějovice v Chebu i v silně kombinovaném složení vyhráli. „Na to, že v této sestavě tým hrál poprvé, jsme zápas zvládli velice dobře,“ pochvaloval si trenér František Straka, dle něhož jeho svěřenci hráli to, co si před zápasem řekli. „Cheb jsme do ničeho nepustili a sami naopak jednu chybu soupeře potrestali. Navíc jsme gólů mohli dát i víc,“ zmínil se.

Šetřili opory

Straku zaujal koncentrovaný výkon týmu. „Hlavně na hráčích z béčka byla vidět velká vůle, snaha dokázat, že se s nimi musí počítat, a přesvědčit o svých kvalitách,“ ocenil výkon čtveřice Leština, Švehla, Mašát a Pouzar. „Je vidět, že máme kam sáhnout,“ dodal.


V Chebu dal trenér Straka volno prakticky všem hráčům ze základu. „Chtěli jsme, aby si mohli doléčit své šrámy,“ vysvětlil kouč, jedním dechem však doplnil, že v Chebu byl celý tým. „Jeli jsme s třiadvaceti hráči, přičem ti, kteří nehráli, si v Chebu zatrénovali a při zápase své kamarády povzbuzovali,“ všiml si Straka, dle něhož to svědčí o tom, že v týmu se tvoří opravdová parta hráčů i lidí kolem mužstva. „To je velice dobré znamení,“ věří, že by se tým i díky tomu mohl brzy odrazit do lepších časů.


Marodka Dynama se do pátku ještě zcela nevyprázdnila, Straka je ale optimista. „Do neděle jsou ještě dva dny, snad vše doléčíme,“ zadoufal.

Most má sílu

Zítřejší ligový duel s Mostem trenér Dynama označuje za velice náročný. „Hlavně po psychické stránce, protože hrajeme doma a ty tři body musíme za každou cenu urvat,“ zdůrazňuje Straka, jenž sílu soupeře respektuje. „Most je venku silný, ve všech zápasech na cizích hřištích dal první gól,“ připomíná útočnou sílu Mostu, kam těsně před cestou na jih Čech přišel na hostování ze Sparty i útočník Holenda.


„Když kluci navážou na druhou půli se Žižkovem, měli bychom uspět. Jen musíme přidat i nějaké góly,“ uzavřel.


Mostečtí ještě Jihočechy v lize neporazili, což chtějí v neděli zlomit. „Každý zápas v téhle sérii s manšafty, které jsou na tom podobně jako my, je hodně důležitý. Herně držíme s ostatními krok, zbývá jen konečně vyhrát,“ usoudil trenér Robert Žák, jemuž se v minulém duelu zranila dvojice elitních útočníků Oboya – Toleski, oba by ale do zítřka měli být fit.