Přitom utkání se pro svěřence trenéra Františka Straky tentokráte vyvíjelo slibně, už v 10. minutě se po Šímově trestném kopu a Homoláčově zpětné hlavičce trefil parádně hlavou Horejš a hosté vedli. Jenže domácí po rohu už pět minut nato vyrovnali a ještě do přestávky skóre otočili, když Stožického skákavou střelu zdálky Kučera nezkrotil – 2:1.

„Pokopl jsem si míč dva metry před sebe a zkusil vystřelit. Že ten míč před gólmanem zaplaval, to už je o štěstí,“ líčil svou trefu pro ČT4 Stožický. „Já zareagoval na let balonu a udělal úkrok doleva na stojnou nohu, míč ale najednou dostal opačnou faleš a já už se nestačil vrátit,“ smutnil budějovický gólman.

Domácí byli na koni, a když po změně stran zvýšil nekrytý procházka po rohu třetí gól, bylo rozhodnuto. „Po nervózním začátku jsme dokázali kombinovat po zemi, vytvářeli si tlak z křídelních prostor. Po náročném utkání na Kladně jsme zvládli i tento zápas a já můžu být spokojený,“ radoval se trenér Žák.

Most ze tří posledních utkání nasbíral sedm bodů a odpíchl se ze dna na 14. místo tabulky. Robert Žák ale eufórii krotil. „Ještě zdaleka z nejhoršího venku nejsme. Ale je pravda, že určitou psychickou výhodu máme, je lepší jít zdola nahoru než obráceně,“ připustil mostecký kouč.

Fotbalisté Dynama jsou na tom právě naopak, ti ze středu tabulky padají strmým pádem do propasti. „My jsme dobře věděli, že nás v Mostě nečeká lehké utkání,“ připustil trenér Straka, jehož hráčům do sedla nepomohl ani důležitý vedoucí gól. „Soupeře jsme v úvodu sice nepouštěli do šancí a kontrolovali hru, pak jsme ale dojeli na standardky, ze kterých jsme dostali dva góly,“ soptil Straka. „Děláme individuální chyby a ty nás sráží dolů,“ dodal. Gól na 2:1 ale Kučerovi nevyčítal. „Pavel nás podržel v jiných zápasech,“ řekl.

Stejně to viděl i kapitán týmu: „Pavel se omlouval, ale to se stane. Věřím, že nám to vychytá teď s Bohemkou.“

Více si můžete přečíst v ČbD 25.3. na straně 19.