„Dnes to bylo dost dobré. Už výsledek mluví sám za sebe. Klukům musím za tento výkon poděkovat,“ pochvaloval si historické mutěnické vítězství trenér Peter Vlček.

Přitom hosté přijeli Pod Búdy z cílem zvítězit a postoupit. Tomu nasvědčovalo i úvodních dvacet minut, kdy Benát nastřelil břevno a Schonova rybička skončila nad brankou.

Poté domácí hru vyrovnali a blízko vedoucí branky byl Helísek. Už ke konci první půle vidět, proč Dynamo uzavírá prvoligovou tabulku.

Do druhé půle vstoupili Mutěničtí velice aktivně a hosté nevěděli kam dřív skočit. Budějovicím nepomohlo ani střídání, ani Tobiášova slova: „nepodceňujte ty souboje“.

Rozhodnutí padlo po hodině hry. Adamcův rohový kop prodloužil Jašíček až na Vavrušu, který poslal vinaře do vedení. Fotbalisté z jihu Čech se snažili o vyrovnání, ale síť se vlnila jen za jejich gólmanem Křížkem. Nejprve našel Helísek Obala – 2:0 a poté Adamce – 3:0. „V Mutěnicích jsem teprve deset dní. A už hraji proti svému bývalému klubu. Určitě jsme nečali, že vyhrajeme takovým rozdílem,“ potvrdil bývalý budějovický hráč a současný mutěnický kanonýr Jiří Adamec.

Minutu před koncem dokonal debakl Českých Budějovic po obloučku Šuhaje Obal. „Bylo to jen o gól horší než minulé kolo se Šardicemi,“ žertovně vzpomněl na minulý postup přes divizního lídra vedoucí mutěnického družstva Vojtěch Vala. „Mně se to vůbec nelíbilo,“ kontroval po utkání bývalý kouč Dynama Jiří Kotrba. „Hráli jsme nezodpovědně a vůbec jsme si nepomohli. Ve druhé půli jsme totálně propadli,“ zlobil se budějovický kapitán David Homoláč.

To Mutěničtí oslavovali a už se těší na fotbalový svátek. Ve 4. kole přijede Pod Búdy ostravský Baník. „Doufám, že to bude zážitek a velká oslava mutěnického fotbalu. Jen se obávám, aby nám to tady jejich fanoušci nezbořili,“ dodává Peter Vlček.

FAKTA

Branky: 72. a 89. Obal, 59. Vavruša, 77. Adamec. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Slavík. ŽK: Hílek (ČB). Diváci: 530.

Mutěnice: Kaniš – Ševčík, Číž, Jašíček, Vavruša – Pacl (74. Pacl), Brychta, Martinelli (46. Bílek), Helísek – Obal, Adamec (87. Šuhaj).

České Budějovice: Křížek – Laurinc, Žižka, Riegel, Leština – Benát, Hílek (46. Mezlík), Homoláč, Jasanský (70. Šíma) – Sedláček, Schon (63. Svátek).