Stráský 1:1

Signál k velkému obratu dal po prohrané první půli svým gólem hned v nástupu do druhého dějství Tomáš Stráský.


Gólmanu Rondzikovi poslal míč mezi nohama, úmysl dát „jesličky“ však popírá. „Mezi nohy jsem nemířil. Spíš jsem chtěl nějak trefit bránu, a to se povedlo,“ tvrdil. „Zařval jsem si, rozběhl se a jsem rád, že mi tam Maši míč poslal,“ poděkoval autor vyrovnávací branky za přihrávku Mašátovi .
Kapitán juniorky na vyrovnávacím gólu měl vskutku lví podíl. Po faulu u půlicí čáry nečekal na pokyn rozhodčího a okamžitě rozehrál podél lajny, kam si zabíhal Stráský. „Bek byl těsně u mne, tak jsem to dal kolem něj, Stráďa šel sám a s přehledem míč propasíroval do branky,“ popisoval dirigent B–týmu Dynama zrod zlomového momentu střetnutí.

Mašát 2:1

Druhý gól vítězů dal Michal Mašát už sám, a to technickou střelou zpoza trestného území.


„Dostal jsem míč na vápno proti noze, a to gólmani spíše čekají nějakou velkou ránu. Tak jsem se radši podíval, jak stojí, a kopl jsem to podél něj k tyči,“ líčil svou precizní střelu.


„Gól na 1:1 nás nakopl, druhou půli už jsme, myslím, odehráli velice dobře,“ usoudil kapitán B-týmu Dynama, jenž si výhry s Vlašimí velice cení. „Oni měli šňůru sedmi výher v řadě a díky tomu se dostali na druhou příčku tabulky. Jsem rád, že jsme jim tu sérii přerušili a doma vyhráli,“ vyzdvihl.

Ondrášek 3:1

Pečeť na zasloužené vítězství svého týmu přidal gólem na 3:1 střídající Zdeněk Ondrášek, jenž přitom na ploše byl pár vteřin. „Tak rychlý gól jsem rozhodně ještě nikdy nedal,“ připustil rozesmátý mladík, jenž znovu potvrdil svůj obdivuhodný cit být ve správnou dobu na správném místě.


Trefil se navíc z tak ostrého úhlu, že se zdálo být nemožné z něj poslat míč do sítě. „Zda spíš nešlo o nepovedený centr? Fakt je, že jsem nijak nemířil, ale chtěl míč nártem napálit do malého vápna. Že to spadlo do brány, tím líp. Ta levačka má docela štěstíčko, i minule mi to tam z úhlu spadlo,“ pochválil svou „béčkovou“ nohu. „Žádná pumelice to zrovna nebyla, ale díkybohu, byl to vítězný gól a jsem za něj moc rád.“


Také Ondrášek hru Vlašimi oceňuje. „Dali rychlou branku, a to je nabudilo. My se prvních dvacet minut vůbec nechytali,“ míní. „Věděli jsme, že to budeme mít i ve druhé půli hodně těžké, ale naštěstí jsme dali rychle na 1:1, když Stráďa pěkně utekl. A druhý gól Michala Mašáta? Každý by asi vystřelil nártem, ale on dal zkušeně, jako starý mazák, placírkou k tyči,“ okomentoval i trefy svých spoluhráčů. „Je to pro nás hodně cenné vítězství,“ dodal.