Ačkoli fotbalisté Dynama chtěli ve včerejším utkání I. ligy s Olomoucí doma tři body, nakonec byli spokojeni s tím jedním. Ještě dvě minuty před koncem totiž prohrávali 0:1.

Dle osvědčené zásady, že by se úspěšná sestava měnit neměla, poslal trenér Pavel Tobiáš svůj tým do včerejšího utkání ve stejném složení, v jakém odehrál předchozích pět utkání v řadě bez porážky.

Úvod zápasu – a přesněji řečeno spíše celý první poločas – i tak ale patřil hostím, kteří si do páté minuty díky svému důrazu ve středu hřiště vynutili dva rohy a v 8. min. musel brankář Kučera po Rossiho tvrdé střele rychle na zem. A v 17. min. se po dalším Melinhově rohu a Škerleho hlavičce musel Kučera natahovat po míči. A minutu nato už hosté svou dobrou hru korunovali vedoucím gólem: Leština ve skluzu podrazil Janotku ve vápně a z nařízené penalty Melinho nedal Kučerovi sebemenší šanci – 1:0.

Divákům se Kovaříkův verdikt sice nelíbil, sudí byl ale u celé situace blízko – a jak se zdá, viděl správně. „Ke kontaktu určitě došlo, ta penalta byla jasná,“ dušoval se olomoucký Janotka. A kontakt sportovně přiznal i bek sám.

Domácí po obdrženém gólu přidali, vyvinuli jakýs takýs tlak, jenže do pořádné šance se do přestávky prakticky nedostali. „Olomouc hrála výborně a v první půli nás výrazně předčila,“ uznal trenér Pavel Tobiáš. „Do přestávky jsme hráli hrozně,“ potvrdil i kapitán týmu David Horejš.

Hosté byli lepší a ve 38. min. po Hunalově faulu na Hubníka metr před vápnem zahrával Melinho trestný kop, Kučerovu branku naštěstí pro domácí však překopl. Trenér Tobiáš ve snaze posílit ofenzivu těsně před půlí poslal za Laurince na pravý kraj obrany rychlého Hudsona. „Ještě sice není úplně fit, přesto ale ukázal, jak kvalitním hráčem je,“ ocenil domácí kouč.

Právě po faulu na brazilského záložníka mělo Dynamo hned v první minutě druhé půle dobrou šanci vyrovnat, Benátova střela z trestného kopu však horní růžek olomoucké branky o pár decimetrů minula. V 53. min. se diváci i domácí lavička po Sedláčkově pádu ve vápně dožadovali penalty i ve svůj prospěch, sudího Kovaříka však neobměkčili.

Nervozity na hřišti přibylo, taktéž tlak Dynama narůstal a chvílemi byl až drtivý, nicméně čas ubíhal a skóre se neměnilo. Velkou šanci měl v 65. min. Benát po akci Hílka a Sedláčka, ani tentokráte z toho nic nebylo. Navíc domácím ke konci už i síly ubývaly a zdálo se, že Olomouc cennou výhru uhájí.

Trenér Tobiáš vše vsadil na útok, poslal na hřiště čerstvého Melinha a poté za obránce Leštinu i třetího útočníka Stráského. A to se vyplatilo, právě Mezlík dvě minuty před koncem se po dlouhém pasu dostal k míči a pohotově vypálil, míč ještě někdo ze zadáků hostí tečoval a brankář Drobisz byl bezmocný – 1:1.

„V první půli jsme byli hodně aktivní, v té druhé jsme ale vinou spousty standardek bohužel nebyli připuštěni do hry,“ posteskl si trochu záhadně olomoucký kouč Zdeněk Psotka.