Favorizovaný Baník měl podle očekávání od úvodního hvizdu převahu, ale do vyložených šancí se dostával obtížně. Budějovice totiž také v Ostravě potvrdily, že pod vedením kouče Pavla Tobiáše předvádějí úplně jiný fotbal než v úvodu soutěže. Jako první hostujícího gólmana Kučeru prověřil v 15. minutě Lička, který to v prvním poločase zkoušel hned třikrát. Nadějně vypadala i rána Galáska z 19. minuty, která ale mířila nad branku. V největší šanci si ocitl ve 22. minutě Svěrkoš, jehož hlavičku z těžkého úhlu, ale Kučera vyrazil. Ve 29. minutě při pro ostravské hodně krutá rána, kdy musel kvůli zranění kolene střídat pravý obránce Řezník.

Obraz hry se ani po pauze nezměnil. Baník se nadále tlačil do útoku a hosté ke své dobré defenzívě přidali i častější zdržování a polehávání na trávníku. S přibývajícím časem tlak domácích sílil a přetížená obrana hostí si pomáhala fauly. Ostravští se ale nedokázali prosadit ani se spousty standardních situací. V 76. minutě si hosté vytvořili největší šanci utkání, kdy ale střeli Riegela z hranice malého vápna zablokoval na roh obránce Neuwirth. Posledních deset minut se hrálo už jen na polovině Budějovic, které se i díky vynikajícímu výkonu Kučery ubránily a vezou na jih Čech hodně cenný bod.

„Na Baníku, kterého řadím mezi tři nejlepší české týmy, bylo vidět, jak moc chce utkání vyhrát. Možná se na něm projevila i troška nervozity. V prvním poločase jsme kromě dobré obrany i dobře kombinovali. I když jsme neměli moc šancí drželi jsme míč a domácí nepustili do vyloženějších šancí. Po přestávce naše byla naše obrana ještě lepší a domácí měli jenom nějaké závary, ale šance už ne. Defenziva hrála absolutně bez chyb a výborně. Pro nás je tahle remíza cennější než tu, kterou jsme vybojovali doma proti Slavii,“ poznamenal kouč Budějovic Pavel Tobiáš. S bodem byl nadmíru spokojen. „Nakonec jsme ale mohli i vyhrát, ale šanci jsme neproměnili,“ poznamenal Tobiáš.

Ostravský kouč Karel Večeřa ocenil kvalitu hry soupeře, který neprohrál už deset zápasů. „A na Bazalech ukázal, proč tomu tak je. Obrana Budějovic pracovala výborně, když už jsme se do šancí dostali, zaskočil výborný gólman. Ale bylo i naší chybou, že jsme soupeře k hrubkám nedonutili. Ve druhém poločase jsme už moc příležitostí neměli. Slabší byla naše finální i předfinální fáze, navíc jsme nedokázali soupeře v útoku ničím překvapit,“ uvedl Kouč Baníku Karel Večeřa. „Bohužel jsme průběh utkání nedokázali zlomit ani brankou ze standardní situace, kterých jsme měli hodně,“ dodal Večeřa.

Baník Ostrava – Dynamo České Budějovice 0:0.

Rozhodčí: Královec – Zlámal, Vysloužil. Žluté karty. Mezlík, Hílek, Stráský. Diváci: 11 326.

Baník Ostrava: Buček – Řezník (33. Bolf), Neuwirth, Marek, Tchuř – Mičola (69. Rajtoral), Galásek, Otepka, Lička – Svěrkoš, Střihavka. Trenér: Večeřa.

České Budějovice: Kučera – Riegel, Hunal, Žižka, Leština – Benát (90. Svátek), Homoláč, Hílek, Šíma (83. Hudson) – Sedláček, Mezlík (63. Stráský). Trenér: Tobiáš.