Levý záložník Dynama Petr Šíma byl mužem velkého fotbalového večera, v němž jeho tým remizoval se Slavií 2:2. První gól i díky Necidovy teče dal, na druhý Stráskému krásně přihrál a navíc pět minut před koncem trefil krásnou střelou tyč Vaniakovy branky.

Mohl byste popsat váš první gól?
Po standardní situaci jsem z první vystřelil na branku. Míč ještě někdo tečoval a Vaniak už nestačil zareagovat.

Míč tečoval někdo ze spoluhráčů, anebo soupeřů?
Myslím, že protihráč. Podle mého názoru to byl Necid.

V závěru vám při bombě do tyče chyběl i kousek štěstí.
Byl to zase odražený balon, tentokrát ho nikdo netečoval, ale bohužel skončil na tyči. Míč jsem vzal šajtlí a točil se od Vaniaka, takže ho těžko mohl mít. Chyběly tak dva, tři centimetry, aby se odrazil do branky. Byla to škoda.

Stalo se vám už předtím v nějakém zápase, že byste měl tak rychle po sobě štěstí i smůlu?
Určitě. Je to fotbal a stává se to. K němu patří štěstí i smůla.

Vaše poslední zápasy mají prakticky stejný scénář. První půli vás soupeř přehrává a zaberete až za nepříznivého stavu. Čím to je?
Už je to opravdu tradice. První poločas prospíme, hrajeme špatně a soupeř nám dá góly. Po přestávce dáme kontaktní gól a otáčíme to. Zatím se nám to naštěstí daří, ale chtělo by to zlepšit i první poločasy.

Určitě to neustále řešíte. Kde je problém těch vašich pomalých začátků v utkání?
Těžko říct. Kdybychom ten recept znali, tak by se nám to nestávalo. Nemohu odpovědět, protože odpověď neznáme. Nezná ji bohužel trenér ani my hráči.

Před zápasem byste asi bod se Slavií brali, vzhledem k závěru zápasu se to možná zdá i málo. Souhlasíte?
Je to tak. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uděláme bod se Slavií, tak bychom ho brali všema deseti. Na druhou stranu jsme v konci měli trochu smůlu a mohli jsme získat tři body. Celkově ale s bodem můžeme být určitě spokojeni.

Vaše poslední dva zápasy byly hodně podobné. Byla Slavia těžší soupeř než Žižkov?
Určitě. Aniž bych Žižkov nějak podceňoval, tak Slavia je úplně někde jinde. Zápasy ale byly opravdu úplně stejné.

Co vám řekl trenér v kabině za nepříznivého stavu 0:2?
Nabádal nás a hecoval, abychom zápas ještě zkusili zvrátit. Že určitě dáme kontaktní gól a pak se může stát cokoliv, což se nakonec také stalo.

Jak to vypadá, otáčet zápasy vás zřejmě docela baví…
Už bychom byli také rádi, abychom se jednou dostali do vedení, udrželi ho a soupeř musel otevřít hru. Bohužel vždycky prohráváme, ale naštěstí se nám to daří zvrátit a body získáváme.

Věřili jste, že by Slavii mohly v závěru po náročném pořadu chybět síly?
Malinko jsme s tím počítali, protože Slavia hrála ve čtvrtek velice těžký pohárový zápas s Aston Villou.

Mohlo dojít ze strany Slavie ve druhé půli i k podcenění?
Je to možné. 2:0 je nejzrádnější výsledek. Už si myslíte, že je hotovo, ale dostanete kontaktní gól a všechno je rázem jinak.

Vnímali jste výbornou kulisu, o kterou se ale starali hlavně slávističtí fanoušci?
Určitě je lepší hrát před plným stadionem a dobrou kulisou, i když se o ni starají hlavně fanoušci soupeře. Musíme ale poděkovat i našim příznivcům, kteří byli výborní a táhli nás za body. Hraje se o hodně lépe než před prázdnými tribunami.

Vám osobně se proti Slavii daří. Je to tak?
Proti Slavii jsem hrál svůj první ligový zápas a dal jsem jí i svůj první ligový gól. Také první zápas v českobudějovickém dresu jsem odehrál proti Slavii. Mám na Slavii štěstí.