Areál beachových sportů nedaleko českobudějovické Sportovní haly se stal vyhledávanou příležitostí pro zpestření přípravy nejen volejbalistů mistrovského Jihostroje, ale i pro vyznavače dalších sportovních odvětví. Včera se do areálu vypravily mládežnické složky fotbalistů SK Dynamo ČB.

Vyndat kůly

Jako první dopoledne ještě před devátou hodinou zapracovali v pískovém areálu mladíci pod vedením trenérů Wohlgemutha a Marušky. Hráči lopatou vyházeli díry, trenéři se pustili do vyndavání těžkých kůlů. „Vyndáme je, abychom měli potřebný prostor,“ vysvětlil fotbalový trenér Martin Wohlgemuth.

„Polovina bude hrát fotbal, druhá beachvolejbal.“ A jeho kolega Pavel Maruška s úsměvem dodal: „On je beachvolejbal spíš beachnohejbalem, kluci do míče občas kopnou, jinak jim ale volejbal dost jde, ruce mají šikovné, učíme tento sport ve škole.“

Posilování

Trenéři si přípravnou jednotku v písku moc pochvalovali. „Jde o přirozený pohyb, o přirozené posilování,“ zdůraznil Wohlgemuth, který ještě v nedávné době sám kopal první ligu. Jeho svěřenci se v přesně vymezeném časovém úseku, během kterého hráli fotbalový minizápas, v hlubokém písku pořádně zapotili. „Pro kluky je to posilování stehenních a lýtkových svalů, pracujeme tak na odrazové síle a rychlosti,“ popsal konkrétní záměry Pavel Maruška.

Na první pohled bylo vidět, že fotbalisté se v Beach Paraidse náramně baví. „Klukům se to líbí, vnímají trénink v písku jako zpestření, je to něco jiného než běhat po hřišti, je to i psychické uvolnění. Hráči si ani vlastně neuvědomují, že posilují.“