Trenér Tobiáš přitom dobře ví, že je dnes nečeká o nic lehčí soupeř, než jakým byla Boleslav. „Plzeň v létě do každé řady posílila o dva hráče, a to ne o lecjaké,“ zmiňuje zvučná jména Poštulky, Limberského, Horvátha či Rez〜ka. „Silný soupeř, to je jasné,“ dodává.


Nicméně notně posílená Plzeň zatím zůstává trochu za očekáváním. „Všichni v Plzni asi čekali poněkud lepší výsledky, vždyť na začátku sezony proklamovali cíl skončit do pátého místa,“ připomíná trenér Dynama. Výhodu pro svůj tým v tom ale nevidí, spíš naopak: „Mají nůž na krku a tím víc budou chtít vyhrát.“


Síla v ofenzívě

Budějovický kouč sílu Plzně vidí v ofenzívě. „Hlavně pravá strana, kde operují Petržela, Limberský či Rezek. Navíc ve středu hřiště Horváth, jenž co se týče fotbalových myšlenek a finálních přihrávek je v lize možná ze všech nejlepší,“ upozorňuje na hvězdy Plzně.


Rozbor soupeře Tobiáš dle svých slov konzultoval se Šímou, jenž loni na jih Čech přišel právě z Plzně. „Ve většině věcí jsme se shodli, ale není divu, protože Plzeň je čitelný tým, který hraje kombinační fotbal. To ale nemusí být pro nás nevýhodou,“ míní.

Pro hosty z jihu Čech hovoří i bilance vzájemných utkání – Plzeň na vítězství s Č. Budějovicemi čeká už neuvěřitelných deset let! „Z Plzně se nám opravdu jezdívalo dobře, odtud jsme body většinou vozili. Kéž bychom tradici dodrželi i tentokrát,“ přeje si trenér Pavel Tobiáš. „Čeká nás silný soupeř, ale slabí v lize nejsou. Jména fotbal nehrají, a pokud přikryjeme Horvátha a budeme hrát důsledně, ani v Plzni nejsme bez šancí.“


Do Plzně se včera chystal až na Hudsona celý kádr Dynama. „U něj přetrvávají zdravotní potíže, pro které už minule šel až na konci jen na chvilku,“ vysvětluje Tobiáš a dodává, že Hudson v nominaci tudíž vůbec není. „Sestava bude podobná jako ve Zlíně.“


Horváth asi bude
Plzeňskému trenéru Jaroslavu Šilhavému zřejmě spadl z prsou těžký balvan, protože dnes by dle posledních informací už měl být připraven též uzdravený Horváth, jenž před týdnem v Příbrami chyběl.


Přesto Šilhavý Jihočechy za snadného soupeře nepovažuje. „Myslet si to by byl velký omyl. S novým trenérem přišla nová motivace a poslední výsledky tomu nasvědčují,“ řekl trenér Viktorie pro webové stránky plzeňského klubu. Č. Budějovice dle něj hrají důrazný fotbal založený na poctivé defenzivě, hodně běhají a bojují. „To, že ještě venku nedali gól, nás nesmí ukolébat. Mužstvo se semkne a bude hrozit. Ať už ze standardek nebo brejků,“ míní plzeňský kouč a dodává, že Plzeň nechce dopustit, aby Jihočeši vstřelili svůj první gól venku právě ve Štruncových sadech.


V plzeňské kabině údajně je střízlivý optimismus. „Jsme doma a musíme vyhrát. Už kvůli fanouškům,“ burcuje záložník Petr Trapp, jenž si už vyměnil „hecovací“ zprávy s kamarádem v dresu hostí Petrem Šímou. „Budějovice dva poslední zápasy neprohrály a i u nás budou mít motivaci uspět,“ varuje obránce Rada.