Fotbalisty Viktorie Plzeň experti pasovali před sezonou na černého koně I. ligy, zatímco Dynamo mělo patřit spíše do spodních pater tabulky. Jenže devět kol před koncem je všechno jinak a Plzeň je v tabulce i po nedělním vzájemném zápase na jihu Čech až Jihočechy.

Remízu 1:1 brali fotbalisté obou týmů, byť ti v plzeňském dresu asi trošku se skřípáním zubů. hráči Viktorie si od zápasu v Č. Budějovicích slibovali, že právě tam se chytnou a konečně na jaře vyhrají.

Rozdílné poločasy

Jenže v první půli toho Plzeň příliš na Střeleckém ostrově neukázala, a přestože po změně stran se výrazně zlepšila, stihla jen vyrovnat. „Naše hra byla bojácná, v útočné fázi komplikovaná, ztráceli jsme lehce míče,“ hněval se po první půli trenér Pavel Vrba, za výkon ve druhé půli ale své hráče chválil. „Přešli jsme na hru na dva útočníky, krásnou brankou vyrovnali, ale hlavně jsme byli daleko aktivnější, měli spoustu dalších příležitostí a je škoda, že jsme už žádnou neproměnili,“ litoval. „Byli jsme blízko výhře, ale i bod z Budějovic má svou cenu,“ uzavřel kouč Plzně.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš remízu označil za spravedlivou, protože každému z týmů patřil vždy jeden poločas. „My byli lepší do přestávky, Plzeň po ní,“ konstatoval českobudějovický kouč, zároveň však uznal, že zásluhu na tom, že jeho týmu první půle patřila má spíš než výkon jeho týmu špatná hra hostí. „Plzeň v této části utkání nehrála dobře, ve druhé půli se ale už vysoká individuální kvalita jejích hráčů začala projevovat,“ uvedl a dodal, že on osobně by v duelu upřednostnil Koláře i před Horváthem. „Ale i Varadi a další hráči potvrdili, že v naší lize jsou nadprůměrní.“

Eliminovat hru svého soupeře po změně stran fotbalisté Dynama stíhali jen s velkými obtížemi, často jen za cenu odkopávání míčů na úkor kombinační rozehrávky. „Přesto jsme se dostávali do protiútoků, jen to chtělo ve finální fázi trošku více přesnosti. Hlavně po akcích z pravé strany, odkud bylo několik centrů. Bohužel nebyla tam ta přesnost, takže jsme neměli šanci zápas ještě nějak otočit v náš prospěch,“ poznamenal Tobiáš.

Sám ale vzápětí uznal, že tři body by jeho tým získal jen s notnou dávkou štěstí. „Ani by to nebylo spravedlivé, protože Plzeň si dle mého soudu tady dneska aspoň ten bod zaslouží. Hrála ve druhém poločase výborný fotbal a potvrdila to, o čemž já jsem přesvědčen – že svou kvalitou patří do horní poloviny tabulky,“ ocenil hru soupeře trenér Tobiáš.

Tříbodová remíza

Pro Dynamo byla remíza s Plzni už třináctou v letošním ligovém ročníku, takže v tomto směru jsou Tobiášovi muži nedostižnými rekordmany a útočí i na rekord všech dob.

Jak trenér Tobiáš, tak i jeho svěřenci už ale začínají být na neustálé připomínání jejich remíz alergičtí. „My se na ty remízy díváme jiným poledem, než se na ně díváte třeba vy,“ zareagoval na tiskovce trenér Tobiáš na dotaz jednoho z pražských kolegů. „My dokázali zremizovat i ty zápasy, co celky kolem nás prohrály: třeba na Spartě, na Baníku či v Boleslavi,“ upozornil a dodal: „K nim bych docela klidně zařadil i dnešní utkání, protože jsem přesvědčen, že Plzeň v budoucnu takové zápasy, jakým byl ten dnešní, určitě dokáže vyhrát.“

Podle Tobiáše není remíza jako remíza, každá má jinou hodnotu. „Pro nás ty nerozhodné výsledky, které jsme dokázali získat s mužstvy od šestého místa nahoru, jednoznačně jsou ziskem, velikým ziskem. Díky nim jsme tam, kde jsme, to znamená v klidném středu tabulky, a nemusíme se klepat o ligu. Kdybychom těch šest bodů neměli, byla by ta naše situace výrazně jiná,“ dal trenér Dynama najevo, že někdy má i remíza téměř tříbodovou hodnotu.

A remízu by budějovičtí fotbalisté jistě brali i v nejbližším příštím zápase, ve kterém se po reprezentační přestávce představí příští neděli 5. dubna v Jablonci, který je v aktuální tabulce I. ligy šestý.