„Že jsme alespoň Příbrami sebrali dva body? To spíš je tady sebrala ona nám..,“ zareagoval budějovický útočník Tomáš Sedláček po nedělním zápase na jihu Čech na dotaz z hloučku novinářů. A uhodil hřebíček na hlavičku, protože v úvodním zápase jarní části I. ligy doma s Příbramí jen bod, to je nepříjemná ztráta.

Trenér Pavel Tobiáš do zápasu poslal svůk tým se dvěma změnami oproti generálce s Libercem: Nitrianského na pravém kraji obrany nahradil zkušený Riegel a do zálohy se vrátil uzdravený Šíma. Bylo zřejmé, že v mimořádně důležitém zápase nechtěl riskovat a vsadil na zkušenost a osvědčenou sestavu.

Šokující začátek

Hlavně v úvodu se vyvarovat nějaké zbytečné chyby, zněl jistě jeden z předzápasových pokynů v domácí kabině. Jenže právě ta chyba přišla, a to v samém začátku: ve 3. min. se ve vápně srazili oba stopeři Horejš a Hunal, míč propadl za ně a Klesa nabídnutou příležitostí nepohrdl, obešel i Kučeru a s přehledem zakončil – 0:1. „Ten gól beru na sebe,“ nehledal výmluvy Tomáš Hunal. „Jako stoper mám vědět, kde se nacházím. Jenže já měl hlavu dole, všiml si Horyny na poslední chvíli, a jak jsem chtěl cuknout, uklouzl jsem,“ líčil osudný moment.

Hráčům Dynama po šokujícím začátku dlouho trvalo, než se dokázali aspoň trošku zvednout. Místo jejich očekávaného tlaku tak měli v úvodu zápasu více ze hry hosté, zatímco Jihočeši se očividně trápili, chybovali v rozehrávkách a ztráceli míče. Prostě se utápěli ve vlastní nervozitě.

I tak mělo ve 22. min. Dynamo dobrou možnost vyrovnat, to by ale musel Benát z trestného kopu tři metry před pokutovým územím mít přesnější mušku. Pohříchu byla to jediná příležitost, kterou Tobiášův tým v první půlhodině zápasu měl…

Hostům naopak gól z nebes spadlý hrál do karet. Od chvíle, kdy šli do vedení, zajistili obranu a ve středu hřiště se snažili využívat nepřesných rozehrávek soupeře. Směrem dopředu však moc nebezpeční nebyli a hrozili spíše střelbou ze střední vzdálenosti, naštěstí pro domácí jejich pokusy Kučerovu branku míjely.

Jihočeši se trápili a zápolili sami se sebou, přesto ještě do přestávky skóre srovnali: ve 44. min. po Šímově trestném kopu si sice Hílkův projektil cestu houštinou těl bránících hráčů Příbrami nenašel, odražený míč však Homoláč nekompromisně napálil do sítě – 1:1. „Já se soustředil hlavně na to, abych netrefil gólmana a trefil branku,“ smál se pohotový střelec .

Pikantní je, že právě Homoláčovu čtyřku měl čtvrtý rozhodčí v tu chvíli připravenu na tabuli pro střídající hráče, trenér Tobiáš však ještě předtím, než za něj poslal na hřiště Stráského, standardku nechal dokončit a to střídání odložil až na druhou půli…

„My se na zápas hodně dobře připravovali a řekl bych, že asi až příliš,“ vysvětloval trenér Tobáš křečovitý vstup do zápasu přemírou snahy. „Ten gól nás srazil do kolen a přestali jsme hrát to, co jsme si řekli. Až se v závěru poločasu jsme přece jen trochu zvedli hlavu,“ dodal.

Hudsonova paráda

Šťastné vyrovnání přineslo na kopačky hráčů Dynama už větší klid. Jejich hra dostala už jakýs takýs řád. V 53. minutě po Mezlíkově střele vracel Benát míč z úhlu před branku a vracející se Müller si málem dal ve skluzu čistého „vlastence“… Druhý gól ale domácí stejně dali, navíc po krásné akci: Hílek z hloubi hřiště poslal ideální pas na Hudsona a ten si vybíhajícího gólmana Hrušku vychutnal lobem vskutku parádním.

Radost Dynama bohužel trvala jen pár vteřin, protože už o minutu později střídající M. Štochl z dalšího zmatku před brankou Dynama ze skrumáže svým prvním ligovým gólem v životě vyrovnal.

„My poslední tři měsíce trénovali převážně jen na umělé trávě a nedokázali jsme přesně odhadnout, jak na tom po kondiční stránce jsme,“ uvedl na tiskovce italský kouč hostí Massimo Morales. „My za celý podzim získali na hřištích soupeře jediný bod, a tak jsme šťastní, že jsme tady bodovali. Myslím, že remíza byla spravedlivá,“ dodal Morales.