Až po závěrečném kole se zřejmě ukáže, jakou cenu ta remíza, kterou fotbalisté Dynama Č. Budějovice na úvod jarní části I. ligy doma uhráli, bude mít. Žádné nadšení bezprostředně po nerozhodném výsledku 2:2 proti Příbrami na Střeleckém ostrově rozhodně nepanovalo.

„Pro nás je to hodně veliká ztráta. Já bych ji srovnal s porážkou,“ konstatoval zkušený stoper Tomáš Hunal. „A porazili jsme sami,“ dodal ještě.

Za chyby pykali

Oba góly Dynamo dostalo po zbytečných a nevynucených chybách. Tu první z nich, která přišla už po dvou minutách hry, Hunal vzal na sebe. „Tu šanci jsem jim nabídl sám,“ zmínil srážku se svým kolegou ze stoperské dvojice Davidem Horejšem.

A příbramský Klesa tou nabídkou nepohrdl. Z čista jasna měl místo dvou stoperů před sebou jen brankáře Kučeru, tomu naznačil střelu a hokejový blafák chladnokrevně zakončil. „Já čekal, co udělá gólman, a když vyběhl proti mně, zkusil jsem kličku,“ vysvětlil 25letý záložník.

Veškeré taktické záměry, s nimiž Tobiášův tým do jarní premiéry šel, tak vzaly za své ještě dřív, než utkání pořádně začalo. „Samozřejmě, že se to na nás podepsalo, přesto si ale myslím, že bychom se z toho měli oklepat. Dobře, tu chybu já beru na sebe, já ji udělal, to by ale mělo srazit spíš mě a ne ty ostatní kluky,“ zdůraznil Hunal, jenž až na tu nešťastnou srážku odehrál dobrý zápas. „Na nervozitu se nemůžeme vymlouvat, takhle zápasy o bytí a nebytí prostě vypadají,“ dodal ještě.

Další průběh zápasu domácím hráčům spíš nahrával. Ač se po rychlém gólu očividně trápili a ze šoku se nemohli dlouho probrat, šťastným gólem do šatny vyrovnali a zlepšený výkon po pauze korunovali krásným lobem střídajícího Hudsona, jemuž předcházel ukázkový Hílkův pas.

Vypadalo to na další tradiční obrat, jakých Dynamo nabídlo na podzim několik. Jenže ještě dříve, než hráči stačili zažít, jak se hraje s jednogólovým náskokem v zádech, přišla druhá chyba v defenzivě a z ní druhý příbramský úder. „Nevím, co se to tam dělo. My mohli tak pětkrát odkopnout balon do autu, bohužel neodkopli a byl z toho gól. Prostě velká chyba,“ smutnil útočník Sedláček.

Svým zklamáním se netajil ani trenér Tobiáš. I pro něj byly dvě chyby za zápas příliš. „Po šokujícím začátku jsme se ve druhé půli zlepšili a já věřil, že zápas už zvládneme,“ přiznal. „A když jsme pak dali druhý gól, byl jsem o tom přesvědčen,“ dodal. „Že se tak nestalo, tím jsem hrozně moc zklamán,“ připustil.

Právě gól na 2:2 ho hodně nazlobil. „Zřejmě jsme v tom pocitu, že už jsme na koni a že se nic nemůže stát, si mysleli, že to nějak fotbalově vyřešíme. Já přitom na hráče do hřiště volal, ať vzadu hrají jednoduše, ať nic nevymýšlí. Je to stará pravda, že když dáte gól, je těch deset minut pak kritických. Soupeř totiž odhodí zábrany, hraje víc odvážně, riskuje,“ připomněl Tobiáš, dle něhož ale v jeho týmu v tu dobu bylo na hřišti tolik zkušených hráčů, že si tohoto nebezpečí měli být vědomi. „To jsme podcenili, toho druhého gólu je velká škoda,“ litoval.

Přestože Tobiášovi svěřenci dokázali jen v některých fázích zápasu navázat na slibné výkony ze závěru zimní přípravy a zejména příchod hbitého Hudsona ve druhé půli byl přínosem, základní složení týmu trenér hájí. „Sestava byla jasná. Jediné, co se do poslední chvíle zvažovalo, byla možnost startu Stráského, protože Šíma v týdnu laboroval se zraněním. Mužstvo ale pracovalo a myslím, že sestava špatně zvolená nebyla. Jen to chtělo víc štěstí,“ soudil.

O ty dva body přišli fotbalisté Dynama opravdu zbytečně. A je to bolestná ztráta. „Bod nic neřeší. Ani nám, ani Příbrami,“ uznal i Pavel Tobiáš.