Šlo o přípravu, a tak zkušený kouč svým hráčům odpustil i pár věcí, které by v lize asi nestrpěl: za prvé spoustu zahozených šancí a za druhé i určitou bezstarostnost ve hře dozadu. „Pravda, hlavně nějaké standardky jsme podcenili, na druhou stranu některé akce ale už měly ligové náznaky a to, že jsme si těch šancí připravili tolik, je také pozitivní,“ kvitoval spokojeně.


„Kdo se na to dneska díval soudně, jistě viděl, že jak pohyb hráčů, tak hlavně jejich práce s míčem už byla úplně jiná než třeba ještě před týdnem,“ všiml si.


První poločas po svém návratu do Dynama odehrál Ivo Táborský a potvrdil, že by měl být posilou. „Odvedl dobrý výkon, dostal se i do několika šancí. Myslím si, že nám pomůže,“ poznamenal Tobiáš.


Už druhý zápas za Dynamo odehrál mladý slovenský bek Tomáš Mrva, poprvé ale nastoupil jako kmenový hráč týmu. „Udělali jsme ho na přestup. Je to devatenáctiletý reprezentant slovenské dvacítky, navíc je třeba si uvědomit, že přišel z Bröndby Kodaň, a když jako nadějný mladík šel do tak významného klubu, něco v něm musí být,“ zdůraznil trenér Dynama, podle něhož Mrvův příchod zapadá do filozofie, kterou klub letos nastolil. „Mrva není jediný mladík, který teď do Dynama přišel,“ připomněl Pavel Tobiáš.


Narostl i počet mládežnických reprezentantů. „V první půli hrál Nitrianský, jenž stabilně hraje za devatenáctku, Jasanský je ve dvacítce a teď k nim přibyl i Mrva,“ vyzdvihl budějovický kouč.


Dness Mostem
V posledním přípravném duelu před cestou na herní soustředění na Slovensko se Dynamo střetnednes v Táboře s druholigovým Mostem. Zajímavý zápas se bude hrát od 13 hodin na umělce v Kvapilově ulici a o přestávce bude autogramiáda Karla Poborského.