Dva dny zimního soustředění na břehu Lipna ve Frymburku za sebou mají fotbalisté prvoligového Dynama Č. Budějovice.

„Plná spokojenost,“ pochvaloval si před včerejším výběhem trenér Pavel Tobiáš, jenž na každý z pěti dní, které budějovičtí fotbalisté na Šumavě stráví, nachystal patřičně náročný program. „Dopoledne od deseti hodin děláme v terénu na vytrvalosti, odpoledne je spinning pod dohledem odborného instruktora, který jezdí z Budějovic. Večer od půl osmé je posilovna a v devět regenerace. V deset večer denní program končí,“ zalistoval Tobiáš v denním rozvrhu, který prý je až na malé detaily celý týden stejný.

Kalamita nebyla

Ač se skoro celá republika od pondělí potýká se sněhovou záplavou, ve Frymburku včera před obědem žádná kalamita nebyla. „Je tu centimetr sněhu, mráz tak kolem sedmi stupňů, prostě pohoda,“ vyzdvihl zkušený kouč a podmínky pro přípravu označil za ideální.

„Dokonce nám ty podmínky pomohly k tomu, že místo na umělku do Českého Krumlova, kam jsme původně měli v plánu párkrát zajet, zůstáváme ve Frymburku,“ netajil se Tobiáš spokojeností s tím, že se svými svěřenci může trénovat na přírodní trávě. „Na hřiště to máme z hotelu dvě stě metrů, to je paráda,“ zářil zkušený kouč. „U funkcionářů zdejšího klubu jsme tradičně našli velké pochopení, vyšli nám vstříc, takže trénujeme na upraveném hřišti,“ ocenil trenér Dynama.

Hlavním stanem prvoligových fotbalistů Dynama bude celý tento týden místo Střeleckého ostrova frymburský hotel Wellness, kde dle Tobiášových slov jeho tým našel všestranné pochopení. „Kvalitní ubytování, strava formou švédských stolů se vším, co sportovec v období plné zátěže potřebuje,“ nešetřil chválou budějovický kouč. Ocenil i možnosti regenerace: „Je tady obrovský bazén, chladicí místnost, čtyři sauny, vířivky, pára,“ vypočítával. „A co hlavního, k dispozici máme i prostory pro sportování: fitness, spinningová místnost, dá se tu hrát bowling,“ dodal.

Chvála kolegů

Doktory sice Dynamo s sebou nevezlo, ale za mužstvem dle potřeby prý mohou kdykoli dorazit. „Zatím jsme je, musím to zaklepat, ještě nepotřebovali,“ oddechl si kouč. „Malá nachlazení nebo drobnější zranění bychom určitě zvládli vlastními silami,“ spoléhá se Tobiáš na odborné schopnosti členů svého realizačního týmu. „Je tu fyzioterapeut Tomáš Skrbek, masér Vladimír Adam, kustod Jiří Lerch i moji oba asistenti Karel Musil a Petr Skála. Všichni odvádějí výbornou práci,“ vyzdvihl.

Za mužstvem ještě v pondělí večer dorazil expísecký osmnáctiletý útočník Adam Klavík a s menším zpožděním se po svém příletu z dovolené dostavil i brazilský záložník Fernando Hudson, jenž se na podzim po svém přestupu z Liberce stal miláčkem budějovických příznivců.

Klavíka si Tobiáš vyhlédl. „Je to Jihočech, písecký odchovanec, měří přes 190 centimetrů, takže na útočníka má postavu,“ uvedl Tobiáš a dodal, že věkem Adam zapadá do klubové koncepce. „Chceme udržet kádr a pomalu jej začít taky omlazovat,“ uzavřel.