OBRAZEM: Budějovice zaskočily lídra

České Budějovice - Fotbalisté českobudějovického Dynama vybojovali v neděli večer v utkání proti Slavii Praha důležitý bod.

9.11.2008

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Osm zápasů v řadě fotbalisté Dynama v lize do neděle neprohráli, ale když v poločase odcházeli za nepříznivého stavu 0:2, zdálo se, že velká série končí. Na jih Čech totiž přijel úřadující mistr ligy z Edenu, dal v rozmezí čtyř minut dva góly a při současné formě Slavie už hráče Tobiášova týmu všichni odepisovali. Jenže stalo se, co málokdo čekal! Fotbalisté Dynama ve druhé půli superfavorita přehráli, po vynikajícím výkonu vyrovnali a v samém závěru málem zápas otočili – Šíma totiž čtyři minuty před koncem trefil spojnici břevna a tyče!

Pražané zahájili aktivně a už ve 3. min. měli první šanci: to si zaběhl za obrannou čtveřici Švento, sám před Kučerou ale neuspěl, budějovický gólman jeho střelu včasným vyběhnutím stačil zneškodnit. Dynamo zahrozilo tři minuty nato, na míč po Benátově dobře zahraném trestném kopu však nikdo z dobíhajících hráčů domácích nedosáhl.

Daleko větší šanci, už z kategorie těch vyložených, měli hosté: na Necida po Jarolímově ideální přihrávce zívala opuštěná domácí branka, slávistický kanonýr však neuvěřitelně míč do sítě dopravit nedokázal…

Slavia v této fázi zápasu už třímala otěže hry ve svých rukou. Její hráči se nastěhovali před trestné území Dynama a tam roztáčeli svůj kolotoč narážeček a kombinačních akcí.

Hráči Dynama bránili pozorně a dopředu se snažili dostávat spíše postupným útokem a přihrávkami na jistotu. Ve 30. min. se Benát podél pravé lajny dostal až ke střele, pozorného Vaniaka ale jeho nepříliš důrazný projektil z poklidu nevyvedl.

Ve 32. minutě si Šíma dokonce troufl dát Krajčíkovi čisté „housličky“, jenže z gólu se tři minuty nato radovala Slavia: Jarolím vypálil zpoza vápna, Riegel míč nešťastně tečoval a Kučera v bráně, ač se natahoval, seč mohl, byl krátký – 0:1. Byl to hodně smolný gól, jenže nezůstalo jen při něm – ve 39. min. Jarolím po vydařené kombinační akci zvýšil na 0:2. Ze sektoru Slavia se rázem ozvalo: „Mistři, mistři!“, Slavia byla na koni. Ještě před přestávkou měl další možnost Jarolím, toho ale Kučera vychytal.

Šokující zvrat

Zdálo se být rozhodnuto, ale kdepak, nic takového!

Do druhého poločasu poslal trenér Tobiáš na hřiště Hudsona, po jeho centru v 55. minutě Mezlík měl slibnou možnost, jeho nepříliš tvrdou střelu ale Vaniak kryl. To ještě byli hráči Slavia v pohodě.

Jenže hráči Dynama v té době už začali přitápět pod kotlem. V 59. minutě Benátovu sólovou akci nezastavil ani Tavares, ani Suchý, tepve brankář Vaniak byl úspěšný.

Pro Slavii tyto dva pokusy mohly být varováním, ale jak se ukázalo, poučení si z toho hosté nevzali. A podobně jako před týdnem proti Žižkovu se blížila poslední čtvrthodina zápasu a v ní nevídaná budějovická smršť!

V 72. minutě vypálil z voleje Šíma a Necid míč tečoval do vlastní branky. A šest minut nato ochozy Střeleckého ostrova vybuchly podruhé: zleva odcentroval Šíma a proti hlavičce Stráského neměl ani výtečný Vaniak šanci – 2:2!

A ještě nebyl konec! Diváci hnali Dynamo kupředu a v 86. minutě Jihočeši málem dokázali totéž, co proti Žižkovu, Šímova dělovka se ale odrazila od vnitřní tyče… „Já pořád věřil, že můžeme uspět. Ne, že to takhle obrátíme, ale v to, že jsme schopni hrát lepší fotbal než v první půli,“ radoval se trenér Pavel Tobiáš. Právem!

Budějovice – Slavia 2:2

Poločas: 2:0

Branky: 35. M. Jarolím, 39. Belaid – 72. vlastní Necid, 78. Stráský.

Budějovice: Kučera 4 – Riegel 4 (46. Hudson 3), Horejš 3, Žižka 4, Leština 3 – Benát 2, Homoláč 3, Hílek 2, Šíma 2 – Sedláček 3, Mezlík 3 (70. Stráský). Trenér: Tobiáš.

Slavia: Vaniak 3 – Krajčík 3, Suchý 2, Brabec 4, J. Černý 3 – M. Jarolím 3 (86. Volešák), Tavares 3 (63. Latka), Belaid 2 (84. Toleski), Švento 3 – Janda 3, Necid 4. Trenér: K. Jarolím.

Rozhodčí: Kocián – Wilczek, Gallo. ŽK: Hílek, Šíma – Brabec, Volešák. Diváci: 4 529.

9.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 23 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů), pomocní kuchaři KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: požadavky: vyučen v oboru, praxe na obdobné pozici, V případně zájmu zaměstnavatele kontaktujte osobně. Pracoviště: Husa čb s.r.o. - pracoviště české budějovice, Česká, č.p. 141, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Josef Šiška, +420 773 493 777. Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 16 500 Kč Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VŘ - DĚLNÍK/CE NA MYCÍM CENTRU OBALŮ - PRACOVNÍK/CE KOMPLETACE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: VŘ dne 12.11.2018 v 9:00 hod. - zasedací místnost č. 101 (Úřad práce v Českých Budějovicích) , Požadavky: vzdělání nerozhoduje, samostatnost, pečlivost, spolehlivost, ochota učit se novým věcem., Náplň práce: rozebírání a kompletování lehkých plastových beniček, strojní mytí bedniček na mycím centru (vkládání a odebírání bedniček), vizuální kontrola nepoškozenosti obalů, Nabízíme: zaměstnání u stabilní společnosti, příspěvek na stravování, možnost karierního růstu. Pracoviště: Lašek spol. s r.o., U Sirkárny, č.p. 658, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Rudolf Prášek, +420 776 641 043. Doprava a logistika - Doprava a logistika Manipulační dělník 16 500 Kč Pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VŘ - KONTROLOR/KA OBALOVÝCH SETŮ V LOGISTICE OBALŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: VŘ dne 12.11.2018 v 9:00 hod. - zasedací místnost č. 101 (Úřad práce v Českých Budějovicích) , Požadavky: nižší střední odborné vzdělání, samostatnost, pečlivost, spolehlivost, ochota učit se novým věcem, Náplň práce :vizuální kontrola obalových setů a kontrola podle pracovních návodů, komunikace s disponenty pro zajištění potřebného toku obalů, provozní manipulace s obaly (práce v nepřetržitém provozu) , Nabízíme: zaměstnání u stabilní společnosti, příspěvek na stravování, možnost karierního růstu. Pracoviště: Lašek spol. s r.o., U Sirkárny, č.p. 658, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Rudolf Prášek, +420 776 641 043. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK HUTNÍHO MATERIÁLU. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: skladování hutního materiálu, používání vysokozdvižného vozíku a jeřábu, zaučení možné, Zaměstnanecké výhody: stravenky, Kontakt telefonicky PO - PÁ od 7:00 - 15:00 hod., emailem nebo osobně PO - PÁ od 7:00 - 15:00 hod.. Pracoviště: Vykov s.r.o., U Smaltovny, č.p. 755, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Slavomil Chalupník, +420 387 310 382.

Jihostroj hrál v úterý na domácí půdě s  Aero Odolena Voda 3:1.
1 22

Jihostroj první zápas vyhrál

Kanonýra Davidu Lafatu (třetí zprava) dokázali protivínští fotbalisté udržet na uzdě jen v první půlhodině. Ke konci poločasu ho ale dvakrát neuhlídali, a to rozhodlo.

Protivín klesl na samé dno

-

Fotbalový víkend na jihu Čech

Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úřední začátky od 15:30 hodin.

Dynamo v pátek s Hradcem, Táborsko v Ústí

České Budějovice – O tomto víkendu pokračuje po reprezentační přestávce druhá liga kopané 12. kolem a v něm obě jihočeská mužstva hrají už v pátek: Dynamo od 18 hodin na Střeleckém ostrově o čelo tabulky s Hradcem Králové, Táborsko v Ústí nad Labem.

Na Pedagogu se bude hrát poprvé hokejbalový zápas za umělého osvětlení

České Budějovice – Velká sláva bude v pátek v areálu SK Pedagog na Branišovské ulici. Poprvé v historii se zde totiž odehraje hokejbalový zápas za umělého osvětlení. Půjde o utkání druhé národní ligy se Zliví, které bude začínat v 19 hodin.

Výborný zápas, chválil své mužstvo po vítězství ve Vsetíně asistent Aleš Totter

České Budějovice – Velmi dobrý výkon, cenné tři body za výhru 3:2 a šestibodový náskok na čele první Chance ligy. Takhle povedený byl zájezd hokejistů ČEZ Motoru do Vsetína. Sobotní zápas v Benátkách mají Jihočeši odložený, v pondělí je čeká domácí šlágr s Jihlavou (17.30).