Po středečním velkém večeru v Mnichově, kde čeští fotbalisté rozdrtili tým Německa 3:0, čeká v neděli večer na fotbalové fanoušky na jihu Čech další svátek kopané: na Střeleckém ostrově se od 20.15 fotbalisté Dynama střetnou s pražskou Spartou!


„Zápas se Spartou je obrovský tahák, moc se na něj těšíme. Soupeř je samozřejmě velkým favoritem, ale my uděláme doma maximum pro vítězství,“ zdůraznil trenér František Straka, jenž ve Spartě sám velice úspěšně působil jako hráč i trenér.

S optimismem

Ačkoli svého času neodcházel z Letné v dobrém, nemyslí si, že zápas bude prestižní jen pro něj či jeho tým. „Nejen pro nás, ale pro obě strany to bude neskutečně prestižní utkání,“ uvedl Straka v on–line rozhovoru pro náš list.


Dynamo by mělo do zítřejšího šlágru jít kompletní, zaregistrován je i Brazilec Renan. Trenér Straka svému týmu věří. „I hráči Sparty jsou jen z masa a kostí, i oni se dají porazit,“ prohlásil a dodal, že cílem jeho svěřenců je výhra. „Chtěli bychom potvrdit náš výborný výsledek z minulého zápasu v Praze s Bohemians.“

Oslabený mistr

Jak Dynamo, tak i Sparta využili reprezentační přestávku k tvrdé přípravě. „Intenzivně se budeme věnovat dalšímu rozvoji a udržení kondice, rychlostní vytrvalosti a taky kombinaci,“ řekl na začátku tohoto týdne pro web Sparty Bílkův asistent Horst Siegl. „První dny budou ještě ostřejší, po návratu reprezentantů se již soustředíme výhradně na herní přípravu pro utkání v Budějovicích,“ dodal.


Do tréninku se naplno zapojili i navrátilci z marodky Mareš a Petržela, individuální trénink absolvoval jen Kóňa. Podívat se přišel i Hušek, jemuž již lékaři po zlomenině klíční kosti sundali sádru.


Vedle Huška budou Spartě chybět i distancovaní Řepka a Horváth, jenž se navíc v Německu podrobil operaci třísel. K nim čerstvě přibyl i Abraham, jemuž sice vypršel čtyřzápasový trest za extempore v Teplicích, jenže na středečním tréninku si natrhl vaz v kotníku. „Na čtyři týdny má nařízen úplný klid,“ řekl pro ČTK mluvčí klubu Jakub Otava.


Sparta prohrála v lize tři ze čtyř posledních zápasů a další ztrátu si už určitě nebude chtít dovolit. „Máme Budějovicím co vracet, ale jde o hodně bojovný tým, který táhne především Vozábal,“ upozotnil trenér Michal Bílek, dle něhož se nálada po prohraném derby už zvedla. „Během pauzy jsme sice měli hodně hráčů v reprezentacích, ale zase jsme zapracovali na fyzické kondici.“