Ze širšího kádru odešel jen Jan Kovařík, jenž po odchodu trenéra Jana Kmocha se stejně do sestavy neprosadil. Že z podzimní základní sestavy nikdo neodešel, označil na včerejší tiskovce za velký klad i trenér Pavel Tobiáš.

Ten mužstvo převzal po odvolaném Kmochovi ve čtvrtém kole v nezáviděníhodné pozici (poslední místo, jeden bod a skóre 1:11, pozn. red.), pod jeho vedením ale tým už do konce první poloviny soutěže v jedenácti zápasech v řadě v lize neprohrál a přezimoval sedm bodů od sestupových pozic.

„Jenže prohrou 0:2 v jarní předehrávce v Praze s Bohemians jsme si situaci zkomplikovali. Stále jsme v okruhu ohrožených,“ varuje Tobiáš.

Přesto v zimě na vedení klubu ohledně doplnění mužstva nijak netlačil. „Pokud by měl někdo přijít, musel by být posilou. Na lavičce mají sedět naši mladí odchovanci,“ říká Tobiáš. Příchod útočníka Táborského ale uvítal. „Přesně takový typ hráče jsme potřebovali,“ liboval si. Bohužel po pár dnech si Boleslav Táborského z hostování zase stáhla.

„Jenže Táborský na podzim tady nebyl, takže jeho odchod nelze považovat za oslabení,“ připomíná Tobiáš. „Táborského nám Boleslav sama nabídla, když se ale po zranění dvou jejích útočníků dostala do tíživé situace a požádala nás o pomoc, samozřejmě jsme jí vyhověli,“ doplnil Poborský.

Novými hráči pro jaro tudíž jsou jen nadějní mladíci: slovenský bek Mrva z juniorky Bröndby Kodaň a útočník Klavík z dorostu Slavie, z vlastního dorostu navíc do áčka přešli obránce Milan Nitrianský a záložník Rastislav Bakala.

Podle trenéra Tobiáše o tom, jak si jeho tým na jaře povede, hodně napoví už tuto neděli úvodní jarní zápas s Příbramí (15.00). „Vlastně půjde o zápas jara,“ řekl. „Když ho zvládneme, můžeme skončit v lize hodně vysoko, především bychom se ale rychle odpoutali od ohrožených týmů,“ zdůraznil zkušený kouč.

A pokud by jeho tým v neděli s Příbramí neuspěl?

„Pak by pro nás každý další zápas byl bojem o holé bytí a nebytí,“ má jasno Tobiáš.

Děti a ženy zdarma

S příjemnou novinkou seznámil novináře na středeční tiskovce Jiří Glowacz z obchodního a marketingového oddělení klubu: vedle permanentek za zvýhodněnou cenu 690 Kč budou mít na první čtyři jarní duely ženy a děti do patnácti let vstup zdarma!