Stálo je to hodně sil a zřejmě ještě více nervů. Nebyla to pro ně jednoduchá záležitost, jak ostatně trenér Pavel Tobiáš dopředu předpovídal, přesto si fotbalisté Dynama Č. Budějovice s ošemetným „povinným“ vítězstvím nad posledním Zlínem poradili. „Byla to taktická bitva, my ji ale zvládli na jedničku,“ pochvaloval si budějovický kouč.

Radoval se oprávněně, protože jeho svěřenci sice nezářili, veledůležité tři body však uhráli zaslouženě. „Já hráče upozorňoval, že to utkání nebude vůbec jednoduché. Že sice Zlín je poslední v tabulce, kvalita týmu ale že je vyšší,“ připomněl Tobiáš. „Všechno z naší strany optimální určitě nebylo, nicméně já tentokráte nad vším jednoznačně upřednostňuji výsledek. Hrálo se o první ligu a troufnu si říci, že díky tomuto vítězství jsme ji uhájili,“ zdůraznil.

Podobně jako minulé kolo na Spartě, kde chyběl vykartovaný Horejš, musel Tobiáš řešit absenci jednoho ze stoperů. „Sahat do stoperské dvojice je vždy nepříjemné a pochopitelně Hunal svými zkušenostmi v tak vypjatém zápase nám chyběl, Žižka ale záskok zvládl stejně dobře jako předtím na Spartě,“ vyzdvihl trenér Dynama. „Že máme tři kvalitní a rovnocenné stopery, to je velké pozitivum – a je možné, že i kvůli tomu jsme dneska ten veledůležitý zápas vyhráli,“ kvitoval.

Vydřené výhry si Tobiáš velice považoval. „Stejný zápas hrálo Kladno proti Jablonci a nezvládlo ho,“ všiml si. „Nám bylo jasné, že Zlín sem přijede vyhrát, že nemá jinou možnost, že tady bude hrát jako o život,“ měl zkušený kouč pochopení pro své hráče, kteří se v první půli očividně nechtěli dopustit nějaké osudové chyby. „Byla to spíš taktická chyba, ani jedno z mužstev nechtělo zcela otevřít hru a odkrýt karty.“
Ve druhé půli už zápas dostal patřičnou šťávu. „Po příchodu Hudsona jsme se směrem dopředu zlepšili a vytvořili si pozice pro vstřelení gólu,“ ocenil Tobiáš, dle něhož zápasu chybělo jediné: „A to, abychom v době, kdy soupeř otevřel obranu, jsme dotáhli některé slibné brejkové akce do druhé branky. Pak zápas mohl skončit i určitou exhibicí,“ usoudil.

Jeho tým i tak za třemi body kráčel s jistotou. „Až na závar ke konci utkání, kdy už Zlín hrál vabank, jsme se v zápase nedopustili větši chyby,“ podotkl. „Díky tomu, že naše hra je tak organizovaná, my chyby neděláme,“ ocenil. „Někdy chybí ještě ta správná kvalita směrem dopředu, na tom ale ještě popracujeme. Typy hráčů na to tady máme, hlavně ti mladí se budou moci ukázat.“

Boj o ligu Dynamo zvládlo, uspěje v neděli i na hřišti favorizované Mladé Boleslavi?

Gól, nebo ofsajd?

Benátův gól, díky němuž fotbalisté Dynama rozhodli nedělní ligu se Zlínem, vzbudil hodně diskusí.

Hosté reklamovali ofsajd Sedláčka, ten se ale dušoval, že míč nezasáhl: „Sice jsem se k bráně natáčel, ale uhýbal jsem se a rozhodně to netečoval.“ Zlínský trenér Ladislav Minář se komentáři vyhnul: „V tom postavení, kde je lavička, si to netroufnu hodnotit. Musím se podívat na video.“

Všechny pochybnosti uťal až pravidlový expert Jiří Kureš. „Podle současného výkladu pravidel byl gól regulérní,“ potvrdil pro televizní Studio fotbal.