„V Žirovnici vyvrcholí další část letní přípravy, kdy jsme po úvodní hrubé práci změnili tréninkový režim a začali dělat rychlostní vytrvalost a víc se věnujeme též taktickým prvkům. A v neposlední řadě jsme se zaměřili jak na útočnou, tak i obrannou fázi, protože právě v té máme velké rezervy,“ vysvětluje trenér Dynama Jan Kmoch.

Dvě jedenáctky

Za důležitou věc považuje budějovický kouč také přechod na zápasový režim. „Proto jedeme natvrdo a s cílem nedělat chyby a dávat góly. Ta hra už teď prostě musí mít nějakou úroveň,“ zdůrazňuje.

Dynamo pojede do Žirovnice se dvěma mužstvy. „Každé z nich by mělo odehrát jeden zápas, přičemž jednoho dva hráče zřejmě ještě prostřídáme,“ uvádí Kmoch, dle něhož se stále ještě řeší postové záležitosti. „Chceme si vyzkoušet Peroutku na pravém beku a Riegla ve středu obrany, beru tam Ondráška do útoku a šanciv záloze dostane i Skopalík. Stále hledáme ideální sestavu, kterou bychom chtěli před odjezdem na soustředění do Rakouska už stabilizovat.“

Ve středu na herní přípravu do Rakouska pojede jen dvaadvacet hráčů, s nimiž by tým měl jít i do ligy. Dle Kmocha už mezi nimi nebude útočník Mrkvička. „S ním do základního kádru nepočítám,“ potvrzuje kouč Dynama a dodává, že otazník je i nad Mezlíkem. „Ve čtvrtek byl poprvé na tréninku a uvidíme, jak se předvede v Žirovnici. Pokud to nebude ono, zůstane doma a bude pracovat na kondici,“ odtajňuje první možné zásahy do hráčského kádru.

V Žirovnici hraje Dynamo dnes na úvod od 13.10 se Znojmem, které v moravské skupině III. ligy skončilo na druhé příčce. „Z vlastní zkušenosti dobře vím, že třetiligový tým se na ligistu chce vytáhnout, takže my musíme hrát s plnou zodpovědností. Já netoleruji proti žádnému soupeři nějakou menší koncentrovanost. Ti hráči hrají za sebe a já nerozlišuji přátelák od mistráku, hráči se musí ukázat a musí makat naplno. A teď tím spíš, že je před nimi jakési výběrové řízení,“ s úsměvem na tváři upozorňuje Jan Kmoch.
Ve druhém duelu na Dynamo čeká buď Kladno, či Most.

Jak v Žirovnici?

13.00 zahájení turnaje

13.10 Dynamo ČB – Znojmo

14.45 Kladno – Most

Po půlhodinové přestávce zápas o 3. místo a poté finále