To první podání, kterým byl před dvěma týdny domácí zápas s Příbramí, totiž jeho svěřenci nevyužili. „O to víc bychom chtěli uspět tentokrát,“ připomíná kouč Dynama, že případná výhra by znamenala posun do klidných vod. „Jenže to druhé podání bude ještě těžší, protože Zlín je podstatně silnější než Příbram,“ upozorňuje a dodává, že pro Zlín je nedělní utkání na jihu Čech prakticky poslední šancí, jak vykřesat jiskérku naděje.

Přijedou vyhrát

Podle Tobiášova soudu tu jiskérku mohou Zlínští vykřesat jedině ziskem tří bodů. „Přijedou sem vyhrát. Nic jiného jim nezbývá,“ zdůrazňuje.

„Ač tomu pohled do tabulky neodpovídá, Zlín opravdu má silné mužstvo,“ varuje českobudějovický kouč a na potvrzení svých slov přidává i pár jmen: „Kroča, Šmahaj, Dostálek, Vyskočil, Bača, to jsou velice kvalitní hráči. Je pro mne tudíž ovrovskou záhadou, jak se mohl Zlín dostat až na dno tabulky a co tam vůbec dělá,“ kroutí hlavou Pavel Tobiáš.

Vybavuje si i podzimní zápas, který právě pro něho byl prvním po jeho příchodu na lavičku Dynama. „My tam sice uhráli bod, byl to ale bod těžce vydřený,“ uznává.

O síle zlínského týmu, který před dvěma týdny na Žižkově přišel o tři body až ve druhé minutě nastavení, hlavně ale vinou velké smůly v koncovce, svědčí i to, že stále místo v útoku nemá ani Žůrek. „Je to jakýsi žolík týmu, naskakuje do zápasu až v jeho průběhu a dokáže se vždy dostat do šance,“ zmiňuje Tobiáš, jenž zápas na Žižkově pozorně sledoval. „Tam byl Zlín jednoznačně lepší, a to po všech stránkách: v rychlosti, kondici, nasazení, technice i v počtu příležitostí,“ vypočítává.

Zlín bude chtít na jihu Čech uspět, nemenší motivaci ale jistě budou mít i fotbalisté Dynama. „Pokud nedělní duel zvládneme za tři body, troufnu si říct, že budeme z bláta už definitivně venku a budeme se moci věnovat kvalitě naší hry,“ míní Tobiáš.

Dynamo by mělo být v neděli v plné síle, tedy včetně svého kapitána Davida Horejše, jenž na Spartě pro čtyři žluté karty stál. „Horejš se určitě do sestavy vrátí, naopak trošku zdravotní problémy hlásí Hunal,“ vraští čelo zkušený lodivod týmu. „Ostatní hráči by ale měli být k dispozici.“

Více ofenzivy?

Ač Tobiáš nemá žádný důvod sahat do týmu, menší změny nevylučuje. „Je možné, že posílíme ofenzivu, takže o jedné dvou změnách přemýšlím.“

Po cenné remíze na Spartě je v budějovické kabině dobrá nálada, podcenění soupeře ale nehrozí. „Sparta je pryč, nyní se musíme opět stoprocentně připravit na Zlín a musíme ho doma porazit. To pro nás bude ještě důležitější zápas než tady,“ připomněl ještě na Letné v rozhovoru pro web Dynama zkušený stoper Tomáš Hunal. „Musíme šlapat jako na Spartě, hrát směrem dopředu ještě odvážněji a dát i nějaký gól,“ řekl pro Deník Michael Žižka.

Začátek utkání je už v 15 hodin. „Kdo bude chtít, může jít pak i na hokej,“ říká technický manažer Milan Čadek.

DYNAMO ČB – ZLÍN

1993/94: doma 1:0, venku 0:1
1994/95: doma 1:0, venku 0:0
1995/96: doma 2:0, venku 0:1
2002/03: doma 1:2, venku 2:1
2003/04: doma 3:0, venku 0:2
2004/05: doma 0:0, venku 2:2
2006/07: doma 1:1, venku 1:2
2007/08: doma 1:0, venku 0:1
2008/09: doma ??, venku 0:0