„A to jsem pálil pravačkou,“ radoval se rozesmátý mladík, jenž jako ortodoxní levák moc gólů v kariéře svou „béčkovou“ pravou nohou asi nedal. „Kdy naposled? Tak to si vůbec nepamatuji,“ krčil rameny. „Jinak to ale nešlo, čas na to, abych si míč nějak rovnal, nebyl,“ vysvětloval.


Svěřenci trenéra Musila tudíž vyhráli gólem v hodině dvanácté, anebo spíše minutu po dvanácté, přesto ale vyhráli zcela zaslouženě. Od začátku měli více ze hry a zhruba od 40. minuty přidali k územní převaze i řadu slibných příležitostí. Ve 39. min. po Dobalově sólové akci vypálil Mašát sice tvrdě, bohužel ale nad bránu. Ve 42. min. Picka výborně vysunul Mezlíka, po jehož přetaženém centru Mašát sklepl Jasanskému, jenž zamířil těsně vedle tyče. Ve 46. minutě Jasanský z trestného kopu zatočil míč krásně za beky, Ondrášek ale levačkou z dobré pozice překopl. Čtyři minuty nato Stráský potáhl míč, svou dělovku však nasměroval nad břevno.


Velkou smůlu měli v domácí v 57. minutě, kdy po spolupráci Ondráška a Stráského napálil Mezlík míč z dvaceti metrů do břevna. Pět minut před koncem už se po jednom z mnoha závarů Musilovi svěřenci radovali z gólu, jeden z beků hostí ale míč, směřující do brány, stačil ještě z brankové čáry akrobatickým zákrokem odkopnout.


„Mám–li být upřímný, viděl jsem to už černě,“ připustil po zápase trenér Karel Musil, že po sérii neproměněných šancí svých hráčů se už smiřoval s bezgólovou remízou. „Moc nám ta finální fáze dnes nefungovala, netrefili jsme bránu, někdy jsme tu koncovku příliš uchvátali. Ale kluci makali až do poslední minuty a to vítězství, ač díky gólu v nastaveném čase, jsme si určitě zasloužili,“ netajil se trenér juniorky spokojeností.


Osek – Blatná 0:1 (0:0), Brynda, včerejší dohrávka I. A třídy.