Vítězné mužstvo za Karla Musila, jenž si týž den plnil své povinnosti u A-týmu Dynama v utkání I.ligy v Ostravě, dovedli k vítězství jeho asistenti Bernát a Pouzar.

„Myslím si, že můžeme být s výkonem i výsledkem spokojeni a že jsme vyhráli zaslouženě,“ pochvaloval si Ladislav Bernát, jenž si dobře vzpomínal i na poslední zápas s K. Vary. „Tehdy jsme s nimi doma 0:3 prohráli.“

Tentokráte si budějovičtí mladíci už na soupeře dávali větší pozor a moc toho hostům neumožnili. „My věděli, že přijede zkušené mužstvo, které sází na kombinační fotbal, a proto jsme první půli hráli jen na jednoho útočníka, aby〜chom ve středu hřiště drželi krok,“ vysvětloval Musilův asistent a úřadující kouč.

Domácí ale měli už v první půli dobrou šanci: to když po pěkné akci Jasanského, Peroutky a Ondráška pumelici Dobala brankář Četverik jen reflexivně vyrážel. Stoprocentní možnost měl v 67. min. po Mašátově ideální uličce a Jasanského pěkném centru střídající Plichta, v plném běhu ale z voleje branku hostí překopl.

Tři minuty nato už ale domácí udeřili. A znovu předcházela krásná akce. Finální přihrávku tentokráte vymyslel Plichta, na jehož kolmici si naběhl Jasanský, kterého sice Četverik vychytal, míč však neudržel a dobíhající Ondrášek ho nekompromisně uklidil do sítě – 1:0.

Hosté pak všechny síly vrhli do ofenzivy a málem se jim to vyplatilo. Pět minut před koncem totiž domácí zadáci za sebou nechali volného Nerada, jeho hlavičku ale Vršecký skvěle vyrazil. „To nás podržel,“ kvitoval Bernát.