„Hlubočtí učili bavorovické hrát fotbal a dnes žák překonal učitele,“ glosoval kouč Marineru Karel Franěk úspěch v derby. Z pohledu Bavorovic ojedinělý, protože vzájemné zápasy v krajském přeboru se dosud odvíjely podle hlubockých not. Ne tak v neděli.


„Ve druhé půli nás soupeř zatlačil, ale když se podívám na zápas nestranně, o trochu jsme byli lepší,“ potěšilo bavorovického kouče. „Když dáme venku tři góly, asi bychom měli vyhrát,“ myslí si.


Rivala s nadhledem vítěze pochválil. „Byl dobrý, tvrdý. Po změně trenéra byl na soupeři znát nový náboj. Udělal malé změny v sestavě, ale s tím jsme počítali,“ ujistil Franěk.

Posily se vyplácí

Přes léto Mariner posílil všechny řady, pod zámkem se představil jako kompaktní celek. Jedna z nových tváří ve Fraňkově týmu, stoper Hadač, se vrátil na Hlubokou jako posila Bavorovic. „Celkem jsme přivedli čtyři posily. Nechtěl jsem hráče na lavičku,“ podotkl trenér, že kladl důraz na kvalitu. Do brány získal Vrábka, do obrany již zmíněného Hadače, v záloze operuje Štojdl a vedle Vokurky nastupuje v útoku Melichar. „Nechci je přechválit, ale posily se opravdu povedly, jsou přínosem. Patří do základní sestavy a všechny umí rozhodovat zápasy,“ poznamenal bavorovický trenér a prezident.

Vrábek v akci

Platí to i o nové akvizici mezi tyčemi, brankáři Michalu Vrábkovi, jenž v klíčových chvílích Mariner na Hluboké podržel. Za nerozhodného stavu 1:1, kdy Hluboká zatápěla pod kotlem, se vyznamenal při šanci Langa, jehož pokus vytěsnil na roh. Trenéři obou mužstev po utkání označili tento moment za klíčový!


Za deset minut (76.) Čondl vysunul po levé straně Martiše, který z blízkosti rohového praporku odcentroval. Na přední tyči si nemohl vybrat lepšího adresáta: zkušený Vokurka se odpoutal od obránce, jak to umí snad jenom on, a Matouškovi nedal šanci – 1:2.


Za chvíli hlavou posunul za sebe do úniku Melicharovi a osud Hluboké v derby byl zpečetěn. Na jaře bude odveta.