Pamětníci vědí, že až taková záhada to není – tehdy totiž na Střeleckém ostrově válel zelenobílý českobudějovický Slavoj. „Trénoval nás pan Kyslík, byl s námi tehdy třeba i Franta Cipro,“ připomíná, že i pozdější dlouholetý slávista a ještě do letoška kouč prvoligového Dynama s fotbalem začínal ještě před sloučením obou klubů u zelenobílé konkurence. „Do dorostu už jsme přešli sem do Dynama,“ potvrzuje Fulín.


Na Střeleckém ostrově, který se stal sídlem Dynama, hájil Jiří Fulín tehdy ještě černobílé barvy budějovického klubu. „S Láďou Klimešem či Vencou Maříkem, Franta Cipro nás předběhl, ten už od sedmnácti let kopal za áčko,“ říká.


Po vojně v Šumperku poletoval v Dynamu mezi áčkem a béčkem. „V roce 1971 jsem dostal nabídku na post správce do Žirovnice, kde jsem samozřejmě i hrál fotbal,“ uvádí.


I když na tu partu lidí, která se v Žirovnici kolem fotbalu pohybovala, rád vzpomíná, po osmi letech se do jihočeské metropole vrátil. „Bez Černé věže Budějčák dlouho nevydrží…“


Už třicet let dělá Jiří Fulín na Dynamu správce. „Za dva roky mám jít do důchodu, ale bude–li zdraví sloužit, můžu správcovat dál,“ krčí rameny.
Už se šesti křížky na zádech.