Kouč dorostenců Petr Skála se nikterak netají tím, že futsal či sálovku nemá příliš v oblibě, v sezoně tyto sporty svým hráčům výslovně zakazuje, ale turnaj v Gmundenu zkraje nového roku bere na milost. „Opět to bylo vítané zpestření přípravy,“ pochvaloval si i tentokrát celodenní klání.

Po předloňském 11. a loňském 8. místě mladíci Dynama dosáhli prozatím nejlepšího výsledku v turnaji. „Jezdím tam s dorostem třetí rok a hrozně se mi tam líbí, i když v neděli zrovna pršelo. Do Alp je to odtud jenom kousek, krajina je úžasná,“ zamiloval se Petr Skála do přírodní scenérie u Gmundenu.

Evropské kluby

Na parketách se sešla zajímavá evropská fotbalová všehochuť od Rumunů přes Bulhary, Slováky či domácí Rakušany. Ve dvou skupinách se zapojilo do bojů čtrnáct týmů kategorie U 19. „Obsazení bylo velmi slušné,“ uznává Petr Skála a sype z rukávu jména některých účastníků: „Měli jsme ve skupině Rapid Bukurešť, Red Bull Salcburk nebo Graz, ve druhé skupině hrály třeba Mödling, Ried, Košice či Sofia.“

Ve své skupině A tým Dynama, jediný zástupce z České republiky, podlehl pouze Burgenlandu (0:1). A pak až ve finále Rennwegeru SV smolně 2:3! „Dostali jsme gól v poslední minutě,“ naznačuje Petr Skála, že zápas o prvenství byl dramatický až do koncovky.

Trenér s sebou vezl do Rakouska dvanáct hráčů a při zápasech nechal koučovat svého asistenta Martina Havla. „Styl Ferguson se nám osvědčil,“ usmívá se Skála.

Dorostenecký celek se na halový turnaj nijak zvlášť nepřipravoval. První sraz měl ve čtvrtek a do neděle jen dvakrát potrénoval v nafukovačce na Složišti. „Hráči určitě sami chodí hrát do haly, protože futsal je mezi nimi populární. Ale v sezoně, myslím, toho hráči mají dost i bez futsalu!“ potvrzuje trenér Petr Skála, že zákaz pro větší část roku platí dál.

Výsledky a střelci Dynama ve skupině A: – Red Bull Salcburk 3:3, Nohava, Pliška, Jasanský, – Sturm Graz 4:2, Nitrianský, Pliška, Nohava, Jasanský, – Rapid Bukurešť 3:2, Jasanský, Kučera, Pliška, – BNZ Burgenland 0:1, – Leube Anif 3:1, Jasanský, Nitrianský, Vavřina, – Fotbal HAK / HAS Bad Ischl 3:0, Kučera, Nitrianský, Jasanský. Semifinále: – Lokomotiv Sofia 4:0, Bambule, Vavřina, Svoboda, Jasanský, finále: – Rennweger SV 2:3, Vavřina, Svoboda.