Trenéři obou finalistů memoriálu Jana Tomáška v Milevsku se shodli, že na jakékoli závěry je v této fázi přípravy ještě příliš brzy.

Oba si ale turnaj pochvalovali. „Bezvadný, ne? Vždyť jsme vyhráli,“ s úsměvem budějovický Jan Kmoch zareagoval na dotaz, jaký pocit má z první prověrky. Poté už vážně dodal: „Samozřejmě, že těch nedostatků ještě je dost, máme ale čas je odstranit.“

Bylo znát, že kluci mají v nohách dva týdny přípravy?
Že jsme končili takovou tu hrubší část přípravy, se pochopitelně projevilo. Máme ale čas ještě pět týdnů pracovat a věnovat se hlavně kvalitě hry. Viděli jste sami, že nás trápí hlavně přechod do útoku a finální fáze. Na druhou stranu ale oceňuju přístup hráčů.

Jak jste viděl finále se Žižkovem?
Zpočátku jsme měli štěstí, Viktorka měla dvě tři tutovky, my měli jednu. My ale naše zkušené hráče nechali doma, kde měli individuální trénink, a zkoušeli jsme hráče, které jsme chtěli prověřit.

Takže oba turnajové zápasy splnily to, co jste od nich čekali?
Já jsem spokojen. Těší mě i výsledek, protože každé vítězství se počítá.

Dozná kádr po Milevsku nějakých změn? Odejde už někdo?
Mám to v hlavě, ale teď vám to ještě neřeknu. Řekl bych, že určitě odejdou tři čtyři, možná až pět hráčů, budeme to ale řešit až v pondělí

Spokojený Griga

Na dotazy Deníku v Milevsku ochotně odpovídal i žižkovský trenér Stanislav Griga.

Přes neúspěšný penaltový rozstřel se až rozmrzele netváříte…
Pro nás je nejdůležitější, že jsme měli možnost po týdnu tvrdé přípravy si zahrát dvakrát po třiceti minutách a že se nikdo nezranil. Pro hráče to bylo vítané herní zpestření. Bartalského trápí sval, proto oba zápasy odchytal Kolář.

Ve finále s Budějovicemi jste měli dost šancí, gól jste ale nedali.
Těžko chtít po hráčích, aby po takové zátěži na tom byli koordinačně úplně dobře, je ale pravda, že takové šance se mají proměňovat.

Šanci jste dali i ostříleným posilám Gabrielovi a Gedeonovi, jak jste byl s nimi spokojen?
Na nějaké závěry je ještě brzy. Zkoušeli jsme i jiné hráče, mladší, které jsme viděli poprvé v zápase. Že jsme je viděli jinak než jen v tréninku, si cením. Byla to pro ně určitě dobrá zkušenost.