Především do přestávky se hrál svižný a na přátelský duel i hodně důrazný fotbal. V dresu hostí zaujali především bezchybný stoper Gřegořek, tvůrce hry Šimánek, jenž se blýskl také pěkným vedoucím gólem, a v neposlední řadě kapitán Sailer v brance. „Až do starších žáků jsem chytal fotbal doma v Jindřichově Hradci,“ uvedl.

S kapitánskou páskou vyběhl lišovský rodák Mertl.

O přestávce hokejisté vystřídali téměř celou sestavu a na hřiště se dostalo především mládí. Šimánek se pak z role tvůrce hry posunul na post stopera. „Lépe se mi hrálo v záloze, ale celý zápas se to tam oběhat nedalo. V závěru už mne braly křeče,“ přiznal.

Druhý gól hostí přidal Mucha a na 3:0 zvýšil hokejový gólman Kovář. Domácí snížili až v samotném závěru. Krásnými trefami se prezentovali Šťastný a Seidenglanz. „S tím nešlo nic dělat,“ krčil rameny jinak výborný brankář Sailer.

Dobré dvě stovky diváků se zajímavým zápasem dobře bavily. Hokejisté prokázali, že většině z nich fotbalový míč rozhodně není cizí. Se soupeřem bezpečně drželi krok po fyzické stránce, což se celkem očekávalo, ale nezaostávali ani ve fotbalových dovednostech. Po zápase pak vděčným fanouškům rozdali spoustu autogramů.

Do konce června se HC Mountfield představí ještě v přátelských fotbalových zápasech na Rudolfově, v Bavorovicích a na Dobré Vodě.

HC Mountfield: Sailer – Vak, Frolo, Gřegořek, Květoň – Mertl, Šimánek, Huml, Poživil – Veselý, Hudec (ve II. půli vystřídali Gulaš, Mucha, Kovář, Klestil, Havran, Kůrka, Horák a Polodna).