Bohužel ji nevyužil a jeho tým se vracel na jih Čech bez bodového zisku.

Byla ta vaše šance tak veliká, jak se o ní všude psalo i hovořilo?
I já si první moment myslel, že je hodně velká, když jsem to ale viděl s odstupem času, trochu jsem názor změnil. Bylo to od brány přece jen trošku dále, nějakých třináct čtrnáct metrů od brány. Dobrá šance to ale byla, měl jsem to vyřešit líp.

Jak líp?
Nevím… Skočilo mi to a já míč dobře netrefil. Prostě jsem to vyřešil zle, a to je škoda.

Jak se ta možnost vůbec zrodila?
Už si ani dobře nevybavuji. Někdo z pravé strany centroval, myslím, že Míra Plocek, Honza Svátek vyhrál souboj s obráncem a ke mně se to odrazilo. Já tam šel z druhé vlny a zkusil to napálit, jenže vedle.

Byla to prakticky jediná vážnější možnost vašeho týmu, přitom jste prý v poli nehráli tak špatně?
Řekl bych, že v záloze, asi i tím, že nás tam bylo pět, jsme hráče Baníku tak polovinu času přehrávali. Jenže do šancí jsme se nedostávali, ta finální fáze nám chyběla. Ale Svěrkoš možná neměl ani takovou šanci jako já, jenže on ji dal a já netrefil ani bránu. I v tom jsou ty rozdíly mezi námi a Baníkem.

Ani další výsledky vám nenahrály, Kladno i Bohemka jsou na dostřel!
Nebudeme si nalhávat, že to na nás nepůsobí. Ty zápasy skončily v náš neprospěch, my ale už delší dobu víme, že jsme se vlastní vinou dostali do situace, která není dobrá. Musíme se z ní dostat my sami – a my se z ní taky dostaneme.

Jenže v neděli máte doma Teplice, které teď přehrály Slavii…
Teplice hrály dobře, ze zabezpečené obrany, podle mne ale Slavia předvedla asi nejhorší výkon, co jsem ji viděl. My víme, jakou Teplice mají kvalitu, ale my hrajeme doma a já věřím, že Brno už se nebude opakovat. Že potvrdíme, že doma jsme silní a že se sem na Střelecký ostrov pro body už zase jezdit nebude.

Ani mohutný Smejkal, či další teplické věže, ve vás nevzbuzují žádný respekt?
Víme, že Teplice jsou silné, ale nemůžeme se starat, kdo proti nám bude hrát. My prostě musíme vyhrávat osobní souboje a vyhrát i ten zápas.