Po nedělním zápase s Mostem jsme s ním hovořili.


O třech bodech sice svým gólem rozhodl David Homoláč, pár vteřin předtím jste ale byl blízko blizoučko tříbodové trefě vy. Jak jste tu situaci viděl?

Po rohu se ke mně dostal odražený míč, já viděl, že brankář je z brány trošku vpředu, takže silou se to řešit nedalo. Tak jsem ho zkusil obstřelit technickou střelou, bohužel to ale vyrazil.


Takže o žádnou náhodu nešlo, vy jste ten horní růžek mostecké branky trefoval záměrně?
Jak říkám, jiná šance, jak dostat míč do brány, prakticky nebyla, všude přede mnou byla houština těl. Jediná možnost byla brankáře obstřelit.


Když jste sledoval let míče, věřil jste, že spadne do brány?
Už jsem skoro zvedal ruce… My jsme moc chtěli vyhrát, bylo to 0:0 a moc času už nám nezbývalo, a tak jsem doufal, že mi to vyjde. Nechápu, jak to brankář dokázal chytit, bohužel se mu to podařilo.


Byl jste v tu chvíli hodně zklamán?
Samozřejmě, že byl. Jenže naštěstí jsme hned z následného rohu z toho obrovského závaru ten vytoužený gól dali.


K těm třem bodům jste se vpravdě dotrápili. Myslíte, že to bylo právě tím, jak moc už jste konečně chtěli, a hlavně už potřebovali, vyhrát?
Rozhodně, ta deka na nás ležela. Myslím, že to bylo na naší hře i vidět. My ty tři body fakt moc chtěli. I remíza by pro nás byla prohra. Když to tam v samém konci zápasu konečně padlo, ta radost byla obrovská.


Vy jste přitom začali dobře a měli hned v úvodu několik možností ten kýžený gól dát. Asi by se vám pak už hrálo o moc líp, ne?
Souhlasím, i já si myslím, že těch prvních patnáct minut nebylo špatných. Hráli jsme v tu dobu docela slušný fotbal a měli tam i nějaké šance, jenže ty jsme neproměnili, a ten psychický tlak pak narůstal.


Navíc Most nebyl žádným obětním beránkem, hrál tady hodně aktivně.

O Mostu se to ví, že se snaží všude hrát ofenzivní fotbal. Venku nastřílel hodně gólů a přivezl i nějaké body za nerozhodné výsledky. Nebezpečný směrem dopředu byl i tady, jednoduché jsme to neměli.


Víte, že Dynamo je prvním mužstvem, které letos v lize od Mostu nedostalo ani gól?
Já stále tvrdím, že když doma budeme hrát na nulu, tak nějaký gól dáme a ty tři body uhrajeme. Že jsme i s Mostem vzadu hráli na nulu, je super.


Zdálo se, že osobně vám aktivní styl soupeře tolik nevadí, že vám docela sedí, když můžete svádět hodně osobních soubojů?
Je fakt, že mám rád takový ten běhavý fotbal, kdy se hraje nahoru dolů. To mi vyhovuje.


Na druhou stranu vám ani přesná rozehrávka a finální přihrávka, zdá se, vám nejsou cizí…

Nerad míče jen odkopávám, pokud to jde, snažím se je rozehrát. Jenže právě proti Mostu mi přihrávky moc nešly.


Myslíte si, že by vás ty tři body s Mostem, tím spíš, že jste si je museli perně odpracovat, mohly nakopnout v lize do lepších časů?
Pevně věřím, že tomu tak bude. Ta výhra by nám měla po psychické stránce hodně pomoci. Snad už v neděli na Bohemians…


Tam to ale nebudete mít snadné, Bohemka určitě bude mít v zádech své vyhlášené fanoušky.
Víme, že nás tam čeká bouřlivé prostředí, ale já osobně to vítám. Před plnými ochozy se hraje líp, i když diváci fandí proti vám. Myslím si, že ani na Bohemce nám plné tribuny neuškodí. Spíše naopak.