Hodně vás to mrzelo, že jste zrovna v tak důležitých zápasech chyběl?
Samozřejmě, že mě to mrzelo, byly to nekonečně dlouhé dva týdny. Mohl jsem si ale za to ale sám. Jsem rád, že už to mám za sebou, ale je velká škoda, že se nám v těch dvou zápasech nepodařilo nic uhrát.

Defenzivní záložník se žlutým kartám úplně vyhnout nemůže, zrovna ta osmá ale byla dost zbytečná, ne?
Myslím, že z těch osmi karet zbytečné byly tak dvě. Vesměs šlo o běžné fauly, ale ta poslední karta a předtím ještě někde, myslím, že v Teplicích, ty byly opravdu zbytečné. S Kladnem doma to bylo už ke konci, moc jsme chtěli vyhrát, soupeř pořád zdržoval a já už měl nervy hodně napnuté, a tak jsem uletěl. Pak mě to mrzelo, zpátky už jsem to ale vzít nemohl.

Za šest zápasů jen dva body – s tak zlou jarní bilancí jste asi nepočítali?
Že bychom se mohli dostat do tak složité situace, si rozhodně nemysleli. O to je to nyní horší, že jsme pod určitým tlakem. Mužstva pod námi věděla, že budou hrát o záchranu, s tím my nepočítali. Zavinili jsme si to ale sami a sami se z toho musíme dostat. Ale my se z toho dostaneme!

V neděli hrajete doma s Bohemians, a když vyhrajete, mohli byste si hodně zhluboka oddechnout!
Je to hodně důležitý zápas, ale my ani nemůžeme koukat, s kým hrajeme. My jsme na jaře ještě nevyhráli, tak teď musíme vyhrát a chceme vyhrát.

Pak už máte dost těžký los…
To je pravda, já si však nemyslím, že zápasy doma s Teplicemi, Brnem či Plzní budou těžší než ten s Bohemkou. my musíme do konce sezony vyhrát co nejvíc zápasů, ale nejlepší by pochopitelně bylo už ten nejbližší. To je jasné.

Zmínil jste se, že ty dva týdny byly hodně dlouhé. Máte do nedělního zápasu o to větší chuť?
Když člověk nemůže zasáhnout do toho, co ho živí, co dělá, připadá si trošku zbytečný. Proto to bylo tak dlouhé. Chuť mám, zda o to větší, to nevím, ale chuť do fotbalu mám.

Bohemians hrají hodně bojovný fotbal, postavíte se jim čelem?
Nějaký přehnaný respekt z Bohemky nemáme, vždyť jsme tam vyhráli 2:0. Doufám, že radovat se budeme i tady.