Třicetiletý Jaroslav Hílek odvedl v sobotní lize v Plzni tradičně spolehlivý výkon, navíc měl i jednu velkou možnost zápas rozhodnout ve prospěch hostujícího Dynama. „Až tak jasná šance to ale nebyla,“ podotýká v rozhovoru pro Deník.

Potřetí v řadě jste v lize neprohráli, takže jistě spokojenost?
S bodem z Plzně jsme určitě spokojeni, má svoji váhu. Ale v naší situaci potřebujeme vyhrávat a s tím cílem jsme taky do Plzně jeli. I ten bod však bereme.

I domácí kouč uznal, že jste do pauzy byli lepším týmem. Chtěli jste Plzeň aktivním začátkem zaskočit?
Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a soupeře nepouštěli do šestnáctky. To se nám dařilo, taky v záloze jsme akce soupeře vykrývali a snažili se chodit do rychlých protiútoků. Ve středu pole jsme měli do pauzy navrch, ale i dopředu jsme byli nebezpečnější.

Měli jste i několik dobrých šancí – a jednu z těch největších i vy osobně…
Mně se ze začátku taky zdálo jako veliká šance a že to budu mít hodně jednoduché, bohužel ale tomu tak nebylo. Po brejkové situaci mi to Tomáš Sedláček dával před bránu a dával mi to dobře, jenže já už byl trošku mimo bránu, hlavně mi to ale skočilo na holeň. Stejně si ale myslím, že by se to mělo dávat. Právě takové detaily rozhodují o výsledku, my mohli mít tři body.

Pomohlo vám vědomí, že Plzeň už deset let Budějovice neporazila?
Slyšel jsem to, i četl v novinách. Já si ale myslím, že to velkou roli nehrálo. My se po tom nevydařeném vstupu do ligy zdvihli, hrajeme jako mužstvo a bojujeme. Věřili jsme si i v Plzni.

Ze hry jste gól nedostali, ale opět jste inkasovali ze standardky.
Před týdnem jsme podobně dostali gól s Boleslaví, když po mojí chybě hlavičkoval Mendy. I teď jsme zaspali, což by se nemělo stávat. Hlavně mě ale mrzí, že jak jsme dobře odehráli tu první půli, tak tu druhou jsme špatně začali. Dvacet minut po přestávce jsme se nechali zatlačit na naši polovičku. A vyústěním toho byl i ten gól, co jsme dostali. Možná ale, že nás taky nakopl k vyrovnání.

Po příchodu trenéra Tobiáše se sestava stabilizovala. Vyhovuje vám, že záloha hraje ve stálém složení?
Mně osobně to vyhovuje, já si ale nikdy nestěžoval. Když hraju, snažím se soustředit na sebe. Zatím ale neprohráváme, takže to snad není špatné.

Ve středu vás čeká pohár. S jakým cílem do Mutěnic pojedete?
Sestavu trenér ještě neřekl, ale za sebe říkám, že tam pojedeme s jednoznačným cílem postoupit. Přesto ale pro nás je alfa a omega nedělní zápas doma s Jabloncem. Když vyhrajeme, rázem se v tabulce ocitneme někde úplně jinde, než jsme teď. Pohár ale musíme zvládnout. Je jedno jak, prostě tam musíme vyhrát.

Ač ty remízy mají svou cenu, jistě i vy sami cítíte, že byste už potřebovali tříbodový výsledek?
Přesně tak, my už potřebujeme prostě vyhrát! Jablonec sice letos hraje výborně, ale určitě se dá porazit. A já věřím, že ho tady porazíme. My přece jsme Budějovice a v tabulce patříme určitě výš.