Host z Trhových Svinů, kde se celkem nedávno ujal role předsedy jeho otec Jiří, se pod zámkem dlouho nerozkoukával. Jako jediný se v prvním poločase zapsal mezi střelce: brankáře Jana Matouška překonal ze standardní situace, Mariner vedl 1:0 . . . 


Přímý kop provedl tak náramně, že ani trenér hlubockých gólmanů Jaroslav Kerl Matouškovi nic nevyčítal: „Šlo to přes zeď k tyči, chybu neudělal,“ musel uznat po Štojdlově trefě ze 26. minuty.


Kdyby někdo první poločas propásl, jak byste mu popsal svůj gól?
Byl to trestňák přes zeď, metr před šestnáctkou.


Jak jste se vlastně dostal do Bavorovic?
V Roudném jsem skončil, byly tam nějaké osobní problémy, tak jsem asi půl roku nehrál. V Bavorovicích mi umožnili trénovat a potom mi nabídli, abych za ně i hrál. Nabídku jsem vzal.


Takže z Roudného jste odcházel ve zlém?
Nevím, jestli přímo ve zlém, každopádně jsme měli odlišné názory na jednu věc, která se tam stala, takže jsem skončil. Oni se rozhodli tak, já zase jinak, proto se naše cesty rozešly a já odešel do Bavorovic.


Týkalo se to nechvalně známé Šafránkovy aféry?
Přesně tak, určitě.


Nebyl jste zajedno s vedením, které hráče vzalo na milost?
Asi tři jsme byli proti. Oni se rozhodli, ptali se nás, jenže jsem si řekl, že za této situace tam nebudu. Takže jsem skončl a půl roku nehrál fotbal. Jenom kvůli tomu.


Znovu jste hráčem Trhových Svinů, odkud se na vás přijeli na Hlubokou podívat . . .
Viděl jsem. Zatím jsem přišel do Bavorovic na půlroční hostování a pak se uvidí, co bude dál. Jestli se mnou bude spokojenost, možná hostování prodloužíme.


Pomalu ale jistě se schyluje k návratu domů, do Trhových Svinů?
Uvidíme. Mám parcelu vedle bratra, chci tam stavět barák,tak uvidíme, jak to s fotbalem půjde časově skloubit. Nebráním se tomu hrát kraj. Trénovat dvakrát týdně plus jeden zápas je v kombinaci s prací prostě ideální. Bavorovice mi to umožnily a jsem za to rád.


Ale zakopat si v Roudném půl roku divizi také nebylo k zahození, ne?

Určitě ne, byla to nová zkušenost. Mohl jsem vidět, že to byl krok úplně jiným směrem, fotbal v divizi je mnohem rychlejší. Ale pro mne i krajský přebor bude vedle práce, až mě navíc zaměstná stavba domu, šibeniční soutěž.


Hluboké jste v krajském přeboru přichystali pátou porážku v řadě. Co byste řekl o derby?

Věděli jsme, že se na Hluboké vyměnili trenéři. Byli jsme na ni dobře připraveni. Věděli jsme, že nejsou v úplně optimální pohodě, chtěli jsme na ně vlétnout. Myslím, že to bylo dobré.