„Páté místo pro nás bylo velkým úspěchem, stejně jako fakt, že jsme porazili týmy, které v tabulce skončily před námi,“ hlásí z Hluboké hrající předseda klubu Viktor Lavička, který jedním dechem připomíná vítězství nad Pískem, Milevskem i Táborem a dvě remízy s Kaplicí.


V těchto dnech jsou hlubočtí fotbalisté v plné přípravě na nový ročník KP, který odstartuje příští víkend. „Věnujeme se hlavně nabírání fyzické kondice,“ přibližuje Lavička. V minulém, extrémně horkém týdnu se svěřenci trenéra Miroslava Mičana pracovně uchýlili do stinných zahrad hlubockého zámku. „Také jsme hodně běhali v okolí Munického rybníka,“ doplňuje Lavička.


Hlubočtí mají na období letní přípravy naplánované tři účasti na turnajích. Na dvou zatím absolvovaných turnajích (Novosedly nad Lužnicí a Dříteň) obsadili fotbalisté z podzámčí shodně třetí místo. „Bylo by fajn, kdyby nám ta třetí místa vydržela i v sezoně,“ usmívá se šéf oddílu.


Hluboká stihla během přípravného období ještě porazit ´sedmnáctku´ Dynama 2:0 a o víkendu ji čeká generálka na novou sezonu – tradiční turnaj ve Veselí nad Lužnicí, kde poměří své síly s dalšími účastníky KP. „Na tomto turnaji uvidíme, jak na tom skutečně jsme,“ je si vědom předseda hlubockých fotbalistů.


Výsledky v přátelských kláních hodnotí hlubocký předseda vcelku pozitivně. „Kádr nebyl zdaleka kompletní, hráči se prostřídávali na dovolených, ale hra a výsledky nebyly vůbec špatné,“ konstatuje.


Jediným odchodem, který zatím kádr trenéra Mičana postihl, je hostování Vadima Rysa v Rakousku. „Vadim už na jaře hostoval jinde – v Bavorovicích,“ doplňuje Lavička. V hledáčku Hrdějovic je hlubocká brankářská dvojka Filip Mičan, a proto je v současnosti na Hluboké na testech brankář Krauskopf.
Vedení klubu v těchto dnech ladí přestup Mareše ze Čtyř Dvorů, na půlroční hostování dorazil Hrdý z českobudějovického SKP. „Skončil v tamním dorostu a své působení v mužské kategorii zahájí u nás,“ podotýká na jeho adresu Viktor Lavička.


Hlubočtí se do kádru svého A–týmu rovněž pokoušejí zakomponovat šestnáctiletého dorostence Rozuma, který na svůj věk dosahuje slibných fotbalových výsledků.


„Soupiska se bude uzavírat tento týden, uvidíme, zda nějací hráči neodejdou na hostování,“ uvádí předseda Lavička s tím, že na případné hostování by hráči odešli do některého týmu z I.A nebo I.B třídy.


„Současný mančaft je obrovským příslibem do budoucna, pokud tedy zůstane pohromadě. Navíc nyní u nás hraje mnoho hlubockých fotbalistů, což v minulých letech nebylo tak úplně zvykem,“ nešetří spokojeností Lavička. Nejčastějším případem prý bývá působení mladého hráče s hlubockými kořeny v mládežnických týmech českobudějovického Dynama a v dospělosti pak návrat zpět domů, na Hlubokou.


Svěřenci trenéra Mičana jsou většinou zdravotně v pořádku, s výjimkou klíčových hráčů Dušana Váchy a Jana Černína, kteří si na turnajích přivodili drobná zranění. Oba by však podle Lavičkových slov měli první srpnový víkend, kdy KP startuje, být fit.


Po operaci křížového vazu je Zbyněk Stráský. „Uvidíme, co lékaři v září řeknou, ale pokud by už Zbyněk mohl hrát, měl by být pro náš tým oporou,“ míní Lavička.


Poměrně velký ruch mohl přes léto zaznamenat náhodný kolemjdoucí v areálu TJ Hluboká. „Instalovali jsme nové hliníkové brány, máme totiž velkou mládežnickou základnu,“ uvádí Lavička s tím, že v tomto případě jde hlubockým funkcionářům především o bezpečnost malých fotbalistů.


Hlubočtí se rovněž intenzivně věnovali údržbě obou svých velkých hřišť, která bývají během sezony velmi vytížená. „Náš fotbalový areál patří v KP k těm lepším, myslím, že má téměř divizní parametry,“ soudí Lavička.


Na fotbalisty TJ Hluboká nad Vltavou nečeká na úvod KP žádná procházka růžovým sadem. V úvodních dvou kolech je totiž čeká cesta na soupeřův stadion, konkrétně do Čížové a do Kaplice. „Na vstupu do soutěže bude velice záležet, půjde o to, jestli si manšaft začne věřit,“ uzavírá hrající předseda hlubockých fotbalistů Viktor Lavička.