V prvním poločase sice otevřeli skóre (25. Sedlický), do kabin tedy šli s jednogólovým vedením, nakonec ale odcházeli se svěšenou hlavou.
„Je to špatné, prohráli jsme,“ hodnotil pilíř zadních řad Ondřej Kuta. „Oni začali lépe, vlétli na nás. Jsou domácí, tak se to dalo čekat,“ glosoval průběh utkání.


Hlubocký odchovanec v mládežnických kategoriích hrával v Dynamu. Duel hodnotil bez emocí. Podle něj rozhodlo domácí prostředí. „Fanoušci povzbuzovali, hnali domácí tým dopředu,“ zaznamenal. Hluboká neudržela nadějné vedení. „První gól nás dostal nahoru, škoda ale, že vyrovnání přišlo tak brzy po přestávce,“ litoval Ondřej Kuta.


V kabině si přitom Hlubočtí zdůrazňovali, že musí zachytit úvod utkání. Nestalo se. „Možná jsme dali náš gól moc brzy, kdyby se hrálo déle nula nula, bylo by to lepší. Takto do nás šli dlouhou dobu,“ rozjímal nahlas Ondřej Kuta.


Fotbalisté z Hluboké nad Vltavou chtěli držet ve druhém poločase pevně obrannou hráz. „Chtěli jsme hrát na brejky, brzy jsme ale dostali dva góly, pak už jsme nevyrovnali,“ krčil rameny.

V neděli doma

O tomto víkendu Hlubočtí nastoupí na domácím hřišti proti Přešťovicím (15). „Potřebujeme vyhrát. I kvůli psychice, aby se zvedla,“ burcuje předseda Viktor Lavička. Mužstvo je po dvou kolech bez bodu.


Oddíl zareagoval na bídné divácké návštěvy z loňské sezony, které nebyly důstojné krajského přeboru, a pozměnil hrací den ze soboty na neděli. „Lidé na Hluboké chtějí chodit na fotbal v neděli,“ je přesvědčen Viktor Lavička.


Oddíl navíc vyšel vstříc fanouškům, kteří si nechtějí nechat ujít I. ligu na Střeleckém ostrově: áčko Hluboké bude v krajském přeboru hrát svá domácí utkání již od 15 hodin.