Hraje se v neděli od 15 hodin na Hluboké. „Byl jsem se podívat na hřišti, terén je určitě hratelný,“ ujišťuje kouč Vladimír Klement, jenž má za sebou úspěšnou premiéru na lavičce Hluboké. Na úvod jara jeho tým přehrál doma Čížovou 2:0 (1:0), byť hrál půl hodiny v oslabení.

„Se třemi body je spokojenost. Se hrou ještě úplně ne, s bojovností a přístupem ale určitě. Soupeř šance neměl, my ano a dali jsme z nich dva góly,“ nebrání se Klement ohlédnutí za minulým kolem.

Největší změnu kouč udělal na stoperu, kam přesunul záložníka Zbyňka Stráského. Původně měl dirigovat obranu zkušený Jiří Povišer, jenže ten laboruje se svalovým zraněním. Roli tvůrce hry trenér svěřil navrátilci z Rakouska Holému. „Uprostřed zálohy by to měl díky svým zkušenostem zvládnout. Za dvacet šest minut, než byl po druhé žluté kartě vyloučen, toho ale nestačil moc ukázat,“ podotýká hlubocký kouč. Proti Kaplici nevylučuje změnu v rozestavění, odmítá však, že bude defenzivnější.

V zimě sledoval kaplické fotbalisty v Zimní lize na Složišti. „Mají dobrý manšaft,“ uznává kvality týmu, který v zimě posílil návratem bratří Pulců nebo Lesňáka z hostování. „My se ale soupeře nebojíme,“ zdůrazňuje Vladimír Klement. V hlubocké kabině prý nezaznamenal strach z lídra. „Zatím jsem slyšel, že se s nimi dá hrát. Nevím jak, ale zkusíme na ně něco vymyslet,“ slibuje s úsměvem hlubocký kouč, ačkoli připouští, že tentokrát na hřišti nemusí diváci poznat, který tým je domácí. „Oni asi budou lepší, moc nás hrát nenechají. Máme šanci ze standardek nebo brejkových situací,“ přemítá trenér Klement.

Letmý pohled do tabulky a do kádru napoví, že na Hlubokou přijede rozhodně kvalitnější soubor, než má Čížová. „Jde nám o dobrý výsledek. My musíme vyhrávat, remíza pro nás nic neřeší,“ říká Vladimír Klement před šlágrem s aspirantem postupu.

Jeho protějšek Jan Koutský v neděli poprvé přijede pod zámek jako trenér Kaplice. V minulosti ale sedával na týnské lavičce a prožíval atmosféru derby dvou měst na Vltavě. „Abych byl upřímný, na Hlubokou se mi v minulosti až tolik nedařilo. O to větší motivaci mám já i celé mužstvo, abychom teď na Hluboké uspěli,“ prohlašuje lodivod Kaplice Jan Koutský.

Domácí nepodcení


Zítřejšího soupeře zná podle svých slov velmi dobře i díky tomu, že na podzim jezdil jako divák na její zápasy. „Je otázkou, jak dokážu prodat znalost Hluboké v informacích, které svému mužstvu před zápasem předávám,“ podotýká Jan Koutský, jenž v první polovině sezony sledoval vzájemný duel v Kaplici. „Hluboká prohrála ve vyrovnaném zápase 1:2, i proto ji v žádném případě nepodceňujeme! To utkání byl pro ni zlom. Ještě kousala, hrála solidní fotbal, od té doby však pomalu nevyhrála,“ vzpomíná na počátek hlubocké krize, která neskončila ani výměnou trenérů.

Jarní odveta bude mít jiné trenérské obsazení, další otazníky zodpoví až zápas samotný. „Rádi bychom potvrdili perně vybojované body s Krumlovem a pokračovali na Hluboké ve vítězné šňůře. V tomto duchu se po celý týden odvíjela příprava na zápas,“ vykládá Jan Koutský.

Zkušenost Milevska na úvod jara je pro Kaplické varováním. „Prohrálo s Chýnovem, možné je všechno,“ berou si ponaučení z nečekané ztráty svého rivala v boji o špic.

„Jsme si vědomi, že týmy, které hrají o záchranu, mohou být nepříjemné, ale na Hluboké bychom neradi zbytečně ztratili body,“ říká zcela jasně trenér favorizovaných hostů Jan Koutský.