„Bod beru. Neříkám, že je dobrý, ale v dané situaci asi ano, i když přiznám se, chtěl jsem tři,“ pravil trochu neskromně hlubocký lodivod Vladimír Klement. „Mohli jsme vyhrát, i prohrát,“ poznamenal.

Litoval zejména tyče, kterou orazítkoval z přímého kopu navrátilec z Rakouska Jaroslav Holý. „Myslím si, že míč se vytočil z brány,“ namítl Klement. Následnou dorážku Jankovského pak nedokázal protlačit za gólmana Kopřivu ani kapitán Dušan Vácha.

Hosté si vytvořili ošemetných situací před Matouškovou brankou nespočet a do posledních minut usilovali o vítězství aktivní hrou.

„Náš gól padl moc brzy,“ myslí si kouč Hluboké. Domácí Dudek otevřel skóre v 51. minutě, ale už za čtyři minuty nebezpečný Lesňák vyrovnal.
Málokterý soupeř asi bude na jaře Hluboké zatápět tak jako v neděli Kaplice. Tři sta diváků se nenudilo. „Na soupeři je postavení v tabulce znát, má dobrý manšaft. My bojovali a ten bod si zasloužili. Určitě jsme odehráli lepší zápas než s Čížovou,“ pochvaloval si Vladimír Klement, nový muž u kormidla Hluboké.

Kapličtí přes remízové zaváhání potvrdili roli lídra krajského přeboru. Jejich hře chybělo snad jediné – více vstřelených branek.

„Nemohu hráčům vytknout, že by nehráli, nekombinovali nebo nebojovali. Snažili se, ale naráželi jsme na docela organizovanou obranu, která až tolik nepropadala,“ nepřímo trenér Spartaku Jan Koutský ocenil výkon hlubocké defenzivy, která pod tlakem nepropadala panice.

Lídr neměl mušku

Mnohdy chybělo málo, aby domáci inkasovali. Lesňák by mohl pomýšlet na hattrick, kdyby měl pod zámkem lepší střeleckou mušku. „Šancí jsme měli opravdu dost, k tomu snad patnáct rohů. Můj názor je, že jsme měli dát minimálně tři čtyři a bylo po zápase! Teď bychom se nemuseli dohadovat, jestli při inkasované brance chyboval ten, nebo onen hráč,“ zlobil se po zápase Jan Koutský.

Lídr soutěže má jasno, na Hluboké dva body ztratil, o spravedlivé remíze nechce vůbec slyšet! „Vzhledem k tomu, jakou převahu jsme měli, musím být nespokojený a pokládám výsledek za neúspěch našeho mužstva,“ netajil se extýnský kouč na lavičce Kaplice Jan Koutský.

Naopak nad ztrátou rivala v duchu jistě zajásal přítomný kouč Českého Krumlova Lubomír Pintér, jehož svěřenci jsou v KP třetí, ale mají teď v boji o čelo zápas k dobru . . .