S novým hřištěm s povrchem poslední generace a ambicí se po odpovídajícím posílení pohybovat na pátém nebo šestém místě krajského přeboru vstoupí do nové sezony fotbalisté TJ Hluboká nad Vltavou.

Až třináctí

Hlubočtí v konečné tabulce loňského ročníku krajského přeboru obsadili vinou horších vzájemných zápasů s Lažištěm (0:2, 2:1) nepříliš lichotivou třináctou příčku.

„Letní příprava byla pod vedením trenérů, kteří pro Hlubokou zachránili krajský přebor, zahájena minulý čtvrtek,“ uvádí hlubocký předseda Josef Brašnička s tím, že celé přípravné období stráví fotbalisté z podzámčí v domácím prostředí.

Svěřenci trenéra Vladimíra Klementa se o minulém víkendu představili na tradičním turnaji v Novosedlech nad Nežárkou, kde skončili druzí. Nejprve si poradili s domácím celkem 3:0 (Křiváček 2, Janoušek), avšak ve finále nestačili na Týn nad Vltavou, jemuž podlehli 0:2.

Úderem zítřejší sedmnácté hodiny se v rámci přípravy Hlubočtí utkají v Kamenném Újezdě s místním Sokolem, účastníkem I. A třídy. „Do začátku soutěže nás ještě čeká turnaj v Lomnici nad Lužnicí a přátelský zápas s Lišovem,“ dolňuje předseda Brašnička.

Umělý trávník bude chloubou


Velkou investici si vyžádalo vybudování nové hrací plochy s umělým povrchem poslední generace. „Má rozměry jako hlavní hřiště, tedy 100 x 76 metrů,“ přibližuje předseda klubu.

Aby bylo hřiště s umělým povrchem dostatečně využito, chystají Hlubočtí zimní turnaj. „Hrát bychom chtěli ve dvou či třech skupinách, zúčastnit by se mohlo až dvacet mužstev,“ uvádí Brašnička.

Změny v kádru

Jedinou jistotou jsou v tuto chvíli tři odchody. Holý zamířil do Rakouska, Lavička odešel na půlroční hostování do divizní Třeboně a Kutovo jarní hostování v Kaplici se změnilo v přestup.

O dalších změnách v kádru se stále vedou jednání. „Chtěli bychom mužstvo posílit o dva hráče. Konkrétně se jedná o zálohu a útok,“ prozrazuje Brašnička s tím, že definitivní jasno v otázce přesunů by mohlo panovat do konce příštího týdne.

V úvodních třech kolech nového ročníku KP se Hlubočtí střetnou doma s Lažištěm, zavítají na hřiště rezervy Sezimova Ústí a přivítají Katovice.

„Po letních obměnách kádrů jednotlivých mužstev můžeme jen těžko hodnotit, zda je pro nás los příznivý, nebo ne,“ soudí Brašnička. Podle něj se až po prvním mistrovském zápase uvidí, jak na tom který tým výkonnostně vlastně je.

V loňské sezoně fotbalisté Hluboké obhajovali páté místo ze sezony 2006/07. Zejména neuspokojivé podzimní výsledky hlubockého TJ se v jihočeských fotbalových kruzích staly zdrojem překvapení. „Chceme se soustředit na to, abychom po podzimní části měli na kontě tolik bodů, abychom na jaře mohli bojovat o páté, šesté místo,“ přeje si hlubocký předseda Josef Brašnička.

Martin Mls