Dudek svým gólem v 51. minutě otevřel na Hluboké skóre po výkopu brankáře Matouška. „Honza Matoušek vykopával, propadlo to za Kokeše. Čekal jsem, že to odkopne, ale trefil mě jen do prsou. Dostal jsem se sám před gólmana a podél něj zakončil,“ líčil s úsměvem Dudek, kterak překonal Luďka Kopřivu. Chybu lídra přes své mládí zkušeně potrestal. „Nečekal jsem, že by soupeř mohl takhle propadnout,“ připustil po utkání útočník.

Na chvíli Lukáš Dudek dokonce uvěřil, že by jeho trefa mohla být ve šlágru trefou jedinou, a tudíž vítěznou. „Čekal jsem, že nás Kaplice dostane pod tlak, ale že tak rychle vyrovná, jsem si nemyslel. Říkal jsem si, že bychom třeba mohli vedení udržet,“ přiznal Dudek už s vědomím, že jeho úvahy na hřišti záhy vzaly za své, neboť Jakub Lesňák za čtyři minuty hlavou vyrovnal na konečných 1:1 . . .

Bod brali

Výraznou převahu Dudek spartakovcům upřít nemohl. „Hrozili hlavně ze standardek, někdy jsme měli štěstí. Ale oni vlastně taky – škoda, že to tam při Holého trestňáku nespadlo k tyči,“ litoval Lukáš Dudek.

Už při pohledu do tabulky bylo jasné, že pod zámek přijede silný a ambiciózní soupeř, který i na cizích hřištích bere jen vítězství. „Věděli jsme, že nás čeká náročné, běhavé utkání. Zvládli jsme je a za bod jsme rádi,“ naznačil útočník, ve které kabině vládla po zápase lepší atmosféra. „Bod je nakonec zasloužený pro oba,“ zněl závěrečný ortel hlubockého Lukáše Dudka.