Předposlední Olešník avizoval, že by byl spokojen i s remízou, a skutečně dosáhl svého: nedělní derby pod zámkem skončilo smírně 1:1.
„Dobrý bod. Dá se říct, že jsme s ním spokojeni,“ přiznal hlubocký stoper ve službách Olešníka Radek Vácha.


Jeho bratr Karel, který od 5. kola točí kormidlem Hluboké, si od derby sliboval víc. „Se soupeři, jako jsou Olešník nebo Lažiště, musíme v dané situaci vyhrávat, protože se hraje o hodně bodů. Abychom dole nezabředli čím dál víc,“ s obavami sleduje narůstající ztráty trenér hlubokých fotbalistů Karel Vácha. Bratrovu spokojenost chápal: „Oni určitě musejí být spokojeni s remízou, pro ni si přijeli. Pro nás je to další ztráta.“

Úvod pro hosty

Olešníku patřil vstup do utkání. Zaskočil domácí důrazným napadáním a Hluboká dlouho marně hledala protihru. V 7. minutě nedůraz ve vlastní šestnáctce trestal Hezoučký vedoucí brankou hostů. Až hlubocké šance Jandery a Hrdého reálně volaly po vyrovnání, ale to už byl konec poločasu . . .
„První poločas jsme odehráli špatně, ve druhém jsme se trochu zlepšili, ale pořád to není optimální. Celkově zápas moc pohledný pro lidi nebyl,“ shrnul objektivně Karel Vácha, jenž poločasovou bouři v kabině domácích označil diplomaticky za „domluvu“.


V každém případě pomohla. „Šlo o to hlavně zvýšit pohyb. V první půli nám chyběla agresivita, nenabíhali jsme si do volných prostorů,“ vysvětloval Vácha, co o přestávce naordinoval svým svěřencům.


Hlavně Jiřího Povišera bylo ve druhé půli plné hřiště. Dvě minuty po návratu ze šaten Hluboká z nejhezčí akce zápasu vyrovnala. Rychlou kombinační akci předvedli na levé straně Sedláček a Povišer. Po „ligovém“ centru ji zakončil hlavou Lukáš Dudek.


Další ataky své branky Olešník – kolikrát se štěstím – ustál, ať šlo o Klímův trestný kop, který skončil na břevně, nebo hodně jedovaté Povišerovy rohy. Na konci zase vystrčil růžky Olešník a hrozil nebezpečnými protiútoky.


Jako by chtěl dokázat, že si ten bod v derby zasloužil.