Dostali jste se rychle do vedení, přesto jste nakonec alespoň bod honili až v samotném závěru.
Byla velká škoda, že jsme neproměnili i druhou velkou šanci, kterou měl Mára Plichta. Asi by se to vyvíjelo jinak. Ale i Boleslav měla příležitosti dát gól. Pro diváky to musel být vynikající zápas. Jsem rád, že jsme bojovali až do konce a alespoň bod získali.


Za stavu 2:1 pro soupeře vás několikrát výrazně podržel brankář Kučera. Souhlasíte?
To samozřejmě. Prohrávali jsme o gól a do konce zápasu už moc nezbývalo. Museli jsme otevřít hru a bylo to buď, a nebo. Vsadili jsme na jednu kartu, že buď vyrovnáme, nebo dostaneme ještě jeden gól. Naštěstí jsme vyrovnali a dneska bod bereme.


Oba góly jste dostali hlavou. Přehrával vás soupeř ve vzduchu?
V tom problém nebyl. Oba góly jsme dostali po ztrátě míče, kdy jsme měli míč pod kontrolou a vybíhali jsme ven. To se nemůže stát. Pak vždycky přišel centr do vápna a na zadní tyči neobsazený hráč. Musíme se z toho poučit.


Věřili jste až do konce utkání, že vyrovnáte?
Pořád jsme věřili. Trenér nás hecoval z lavičky a bojovná atmosféra byla i na hřišti. Prohrát jsme si nezasloužili. Musím za mužstvo říct, že jsme tam nechali všechno. Boleslav je silná a bod bereme.


Mohl byste popsat váš vyrovnávací gól v nastaveném čase?

Tomáš Hunal zavezl míč do vápna a jenom jsem čekal, jestli mi ho přisune. Když se ke mně míč dostal, tak jsem to prokopl bodlem a zaplaťpánbůh to prošlo až do branky.


Kolikátý to byl váš ligový gól?
Druhý. A zase jsem ho dal Mírovi Millerovi. Tenkrát to bylo za Brno. Toho mám na tutovku. Mohl by jezdit častěji…


Váš tradiční partner ze stoperské dvojice David Homoláč nastoupil tentokrát v záloze. Jak se vám hrálo s Tomášem Hunalem?

Hrálo se mi s ním dobře. Je to výborný fotbalista a zkušený stoper. O tomto složení rozhodl trenér. Vyztužili jsme střed hřiště, protože tam má Boleslav Marka Matějovského, což je hodně nebezpečný hráč.Proto se David Homoláč posunul do zálohy. Vedl si tam výborně, i když to byl pro něj nezvyklý post. Docela nám to klapalo.


Vnesl trenér Straka nějaké nové prvky do přípravy na zápas?
Určitě. František Straka je hodně impulsivní trenér a snažil se mužstvo vyhecovat. Změnili jsme také rozestavění hry s tím, že jsme hráli na dva defenzivní štíty a vyjížděli jsme po krajích. Vnesl do hry nový impuls a bylo to vidět i na hřišti. Věřím, že se to lidem muselo líbit.


Po reprezentační přestávce vás čekají další důležité zápasy.
Po pauze jedeme na Kladno a pak máme doma Žikov a Bohemku. To jsou opravdu důležitá utkání. Mužstvo máme dobré, v průběhu přestávky potrénujeme a navážeme na dnešní výkon z první půle. Věřím, že přijdou body a také divákům se bude náš fotbal líbit.