Byl to faul na červenou kartu?
Já Kalouda křižoval a šel do skluzu. Myslím si, že jsem měl balon, jenže rozhodčí to posoudil zřejmě jinak a dal mi rovnou červenou kartu.


Bral to zřejmě jako zákrok zezadu…
Řekl bych, že jsme s Kaloudou byli skoro na stejné úrovni. A znovu opakuji, že jako první jsem určitě hrál balon.


Byl jste někdy tak brzy vyloučen?
Tak rychle jsem ven ještě nikdy nešel. Smůla, přitom já se na zápas moc těšil, a pak to dopadne takhle. Pro kluky to bylo moc těžké, skoro celý zápas hrát jen v deseti, to je hodně nepříjemné.


V deseti jste ale hráli 1:1, takže tak špatné to z vaší strany asi nebylo…
To rozhodně, ba naopak. Kluci to odehráli dobře a na body jsme určitě měli. Brno totiž v poslední době nehrálo v pohodě, zatímco my spíše šli nahoru. Je škoda, že to pro nás tak špatně dopadlo.V tom zápase určitě bylo na víc.


Vy jste za Brno hrával, měl tudíž nedělní zápas pro vás jiný náboj?
Ale ani ne. Z doby, kdy jsem tam byl já, tam už jsou tři čtyři kluci, to mužstvo už je úplně jiné. Připravoval jsem se jako na jiný zápas. Spíš mě mrzí, že jsme si chtěli uhrát další bod, jenže jsme si nechali dát zezačátku gól, hned nato přišlo to moje vyloučení, a pak už to pro nás v deseti bylo těžké.


Nějaké šance dát gól jste ale měli…
Měli jsme pár takových náznaků, ale i spoustu brejkových příležitostí, které jsme bohužel nedotáhli do konce. Byl to hodně smolný zápas, ale už je to pryč, musíme na něj zapomenout. Teď tu máme pohár, navíc znovu s Brnem, a budeme chtít postoupit. Navíc pak hned v neděli hrajeme doma ligu s Baníkem.


Je hodně pikantní, hrát tak krátce po sobě soutěžní zápas se stejnýmsoupeřem?
Stejný soupeř, ale každý zápas, jak aspoň já věřím, bude určitě jiný… Ve středu budeme chtít v poháru Brnu nedělní porážku vrátit. Nebyli jsme určitě horším mužstvem a v poháru to chceme dokázat. Dáme do toho určitě všechno a chceme postoupit. Uspět ale chceme i v neděli s Baníkem, protože potřebujeme konec sezony zvládnout tak, aby tady před jarem byl klid a pohoda. Myslím, že je to na dobré cestě, nějaké body jsme uhráli a jen je třeba ty body teď potvrdit, abychom měli přes zimu klid.


Vy sám si pohár asi nezahrajete…
To určitě ne. Počítám, že za vyloučení bez předchozího napomínání dostanu jeden zápas stop, takže v poháru bych hrát neměl, ale v neděli proti Baníku už ligu ano. Doufám, že to tak bude, a pevně věřím, že zvládneme oba zápasy. Že v poháru přes Brno postoupíme a uspějeme i v neděli v lize s Ostravou. Ve středu zřejmě hrát nebudu, tím víc ale budu klukům držet palce, aby vyhráli a postoupili dál.


V poháru budete divákem, ale asi by vás mrzelo, kdybyste ani proti Baníku nemohl nastoupit?

Samozřejmě, že by mě to mrzelo, a hodně moc. Baník je hodně atraktivní soupeř, má formu, atakuje v lize nejvyšší příčky a určitě s nimi přijede i spousta fanoušků. Zápas s Baníkem má vždy náboj. Doufám, že i my potvrdíme formu z posledních utkání doma, že přijdou i lidi a povzbudí nás. A že i díky tomu tady uhrajeme pro nás velice důležité tři body.