Po dvaceti minutách jste vedli 3:0. S takovým začátkem jste asi nepočítali ani v nejodvážnějším snu…
To rozhodně ne, do zápasu jsme vstoupili opravdu výborně. My chtěli od začátku hrát aktivně, soupeře napadat a tím ho přinutit k chybám. To se nám povedlo líp, než kdokoli z nás čekal. Dali jsme dva rychlé góly, a to nás posadilo na koně. Řekl bych, že dneska jsme po taktické stránce sehráli výborný zápas. Přidali jsme ještě třetí gól a pak už hru jen kontrolovali. Myslím, že celé mužstvo podalo výborný výkon.


Zmíněný gól na 3:0 jste dal vy sám, letos v lize jste se trefil už podruhé – nějak jste se nám rozstřílel…
Tak to nevím, jestli jsem se rozstřílel… Standardní situace jsme nacvičovali a na ten gól mi přihrál Martin Vozábal, jenž ten roh krásně kopl. Jsem moc rád, že to tam spadlo, třetí gól už naši výhru zpečetil. Lépe řečeno, byl pro nás hodně uklidňující.


Hráči Baníku si s vaší hrou zpočátku vůnec nevěděli rady. Bylo vaším záměrem je tím drtivým vstupem do zápasu zaskočit?
Určitě. Trenér nás nabádal, že prvních deset minut na ně musíme vlítnout, hrát aktivně a snažit se dá gól. Povedlo se nám to snad na dvě stě procent a třešničkou na dortu byly ty dva góly v prvních šesti minutách. Tím jsme se zklidnili a dál už se nám hrálo výborně. Naopak Baník to položilo.


Pamatujete někdy tak snový úvod?
Jéžiš, tak to teď neřeknu… Ale řekl bych, že hned v prvním kole s Olomoucí jsme taky hráli výborně a dali i dva rychlé góly, ale dneska to bylo, myslím si, ještě lepší. Bylo to i fotbalové, narážečky z jedné, drželi jsme balon, mezihra. Lidem se to dneska muselo líbit.


Ve druhé půli už tak strhující zážitek asi diváci neměli, vy jste ale asi hlavně nechtěli dostat gól, ne?

Přesně tak. My si řekli, že hlavně musíme hrát ze zabezpečené obrany, hrát na nulu. My se nepotřebovali někam tlačit. Chtěli jsme nechat hrát Baník a sami využít nějaký brejk. Sice se nám to nepovedlo, i když nějaké náznaky tam byly, ale hráče Baníku jsme do žádné loženky nepustili a hru až do konce v pohodě kontrolovali. Jak říkám, dneska celé mužstvo po taktické stránce podalo výborný výkon, vyhráli jsme zcela zaslouženě.


Co zdravotní peripetie v týmu?
Nějaké problémy jsme měli, a proto trenér nechal ve středu starší hráče odpočívat. My tušili, že uspět mohou i další týmy ze spodku, proto jsme ty tři body nutně potřebovali. Baník má vynikající tým, a tak jsme se soustředili hlavně na zápas s ním. Na hřišti jsme nechali všechno, ale to vítězství za to stálo. Porazit Baník 3:0, to se každou sezonu nestává…