I o tom byla řeč s kapitánem týmu Davidem Horejšem.

Chtěli jste v Mostě bodovat a dokonce i vedli. Proč to zase nevyšlo?
My dostáváme strašně laciné góly a tím se sami porážíme. My věděli, že Most nemá tak špatné mužstvo, jak by se z tabulky zdálo, přesto jsme ale chtěli uspět. Myslím, že jsme do zápasu i dobře vstoupili, pak jsme si nechali dát zbytečné góly, a to zápas rozhodlo.

Přitom jste první gól dali, navíc brzy: co víc jste si mohli přát?
Přesně tak, dát první gól venku je vždy hodně důležité. Soupeř byl v té době dole, my hru kontrolovali, bohužel po chvilce nám soupeř vyrovnal a pak dal i další dva laciné góly. My se z toho nevzpamatovali, trápíme se hrou dopředu, a tak není divu, že jsme pak už ani neohrozili bránu.

Jak jste svůj vedoucí gól viděl? Šlo o nacvičený signál?
Ano. Šlo o signál, který jsme nacvičovali už před zápasem doma s Kladnem. Jsem rád, že to vyšlo, bylo to precizně zahrané. Jenže nám ten gól, co jsem dal, nebyl nic platný…

Myslíte, že vás zlomil druhý gól, který dostal Kučera hodně zdálky?
Byl to gól do šatny, navíc velice náhodný: Stožický nevěděl, co s míčem, tak ze třiceti metrů vystřelil a dal gól. Já už to říkal v televizi, takové góly někdy padají. I Pavel má na tu chybu právo, v sezoně nás už mockrát podržel, vychytal osm nul. Teď si to vybral, asi v tu nejméně vhodnou chvíli, ale já pevně věřím, že nám to vrátí teď v neděli doma s Bohemkou.

Hodně chyběli ti tři vykartovaní?
Jistě, že chyběli. Jsou to zkušení hráči, jak Vozi, tak Jarda Hílek či Huny. Ve dvanácti lidech se ale liga prostě hrát nedá, proto dostali šanci ti ostatní. Nikoho nechci hodnotit, ale měli se o to poprat.

Náskok z podzimu se tenčí víc a víc, začínáte už cítit určitý tlak?
Samozřejmě, že ten tlak tam už je. Je to nepříjemné, pořád prohrávat nechceme. Ale na druhou stranu, pořád to máme ve svých rukou, ti pod námi jsou ještě pod větším tlakem. Bude to na nás starších, jak se s tím tlakem vyrovnáme. Já věřím, že to zvládneme a že teď v neděli Bohemku porazíme. Už musíme, jiné cesty není.

Nechystáte nějaké sezení, na kterém byste si vše vyříkali?
My už si něco řekli v Mostě. Každý musí začít hledat chybu sám u sebe. Musíme to zlomit, a když to nejde herně, musíme to dorvat tím větší bojovností. Jak říká trenér, dát do toho víc srdíčka. S Bohemkou to v neděli tady bude o bojovnosti a já věřím, že zabojujeme.

Rozhovor s Radimem Pouzarem o šokujícím půltuctu v Liberci si můžete přečíst v ČbD 26.3. na straně 16.