Ti se srovnali do řady poblíž budějovické střídačky , aby jim žádné gesto impulzivního kouče neuniklo.

Klady

Ti z fotografů, kteří u lavičky vydrželi až do třetí minuty nastaveného času, se těch emocí opravdu dočkali: David Horejš totiž svým gólem zařídil Dynamu alespoň bod a František Straka by radostí skákal až do nebes… „Prohrát jsme si nezasloužili,“ zhluboka si oddechl šťastný střelec – a určitě nejen on. „Nevyhráli jsme, ale i ten bod by nás měl nakopnout,“ mínil trenér Straka.
Dá se s tím souhlasit.


Za prvé, i bod doma s tak ambiciózním týmem, jakým přes pomalejší ligový rozjezd Mladá Boleslav bezesporu stále je, má svou cenu.
Za druhé, když mužstvo tu remízu zachrání takříkajíc tři minuty po dvanácté, hodnota bodu narůstá. „Naši hráči jeli nadoraz až do té 94. minuty a díky tomu ukázali, že mohou konkurovat i mužstvům, která mají daleko vyšší cíle než my,“ ocenil Straka.

Ale i zápory

Nový kouč přes oprávněnou spokojenost s tím, jak se jeho hráči až do konce rvali s nepřízní osudu, ale nezavíral oči ani před nedostatky. „Zhruba od 60. minuty jsme určitou dobu byli hluší, chyběla nám agresivita, síla, rychlost, u všeho jsme byli pozdě. A já se zítra zeptám hráčů, proč?“ vzkazoval Straka do kabiny.


„Já se snažil hráče vyburcovat a jsem rád, že se mi to podařilo. Změnili jsme také herní systém na 4–3–3, a to se nám vyplatilo,“ pochvaloval si nový kouč, jedním dechem ale uznal, že v závěru utkání, kdy jeho hráči vše vsadili na jednu kartu, měli na své straně i paní Štěstěnu. „Boleslav měla za stavu 2:1 několik velkých šancí, a kdyby dala třetí gól, těžko už bychom s tím něco dělali.“


Straka jistě měl před očima tutovky Kaliny a Mendyho, ti oba naštěstí nedokázali Kučeru překonat. „Do konce už moc času nebylo a my prohrávali, tak jsme museli hrát vabank. naštěstí nás Kučera v těchto chvílích výrazně podržel,“ vyzdvihl výkon exboleslavského gólmana kapitán týmu Horejš.
Dobré šance ale měli i domácí hráči. Třeba tu, kterou za stavu 1:0 pro Plichtu připravil agilní Radzinevičius. „Kdybychom dali na 2:0, bylo by to o něčem jiném,“ litoval Straka.


Slavný mohl být i Adamec, jenž pár vteřin po příchodu na hřiště měl na kopačce vyrovnávací gól na 2:2, Radzinevičiusova ideální přihrávka ho však před odkrytou brankou tak zaskočila, že – hokejovou terminologií – nestačil „dát hokejku na led“ a míč mu po kopačkou prolétl.
Do Horažďovic


O víkendu má liga reprezentační přestávku, už zítra ale fotbalisty Dynama čeká zápas druhého kola Poháru ČMFS v Horažďovicích.