V Hrdoňově našli Skálovi svěřenci opět všechno, co v přípravném období potřebují, a kouč se postaral o to, aby program byl jaksepatří pestrý. „Ke slovu přišly i kick box aerobik a aqua aerobik. Využívali jsme tělocvičnu, posilovnu, saunu, bazén,“ liboval si Petr Skála, jenž se netají tím, že má mnohokrát osvědčený Hrdoňov v oblibě. „Všechna sportovní zařízení nám byla plně k dispozici a já jsem tam opravdu spokojen. Navíc Šumava je přece krásná,“ potvrzuje.

Největší rozdíl oproti loňsku mělo na svědomí počasí: ani u Lipna na přelomu ledna a února nebyl sníh, a tak mladíci tentokrát nechali běžky doma jako zbytečná zavazadla. „Myslel jsem si, že když není sníh, vezmeme alespoň brusle, ale to jsem neriskoval, protože přece jen bylo šest stupňů nad nulou,“ neodvážil se kouč s týmem na zamrzlou hladinu.

S týmem absolvoval soustředění, i když s úlevami, zraněný kapitán Jakub Kalášek. „Po operaci kolena se připravuje individuálně.“
Reakce fotbalistů nevybočily z běžného rámce. „Nemohou si to chválit, ale ani moc fňukat, to k tomu patří. Myslím, že snad byli i spokojeni, přestože den začínal snídaní v půl osmé a končili jsme regenerací v bazénu někdy v půl deváté večer,“ přiblížil kouč rozvrh dne.

Zimní liga

V pátek se tým vrátil domů a v sobotu už Petr Skála hlasitě dirigoval své ovečky na umělce tréninkového centra. Dorost i Jankov měly v nohou soustředění v lokalitě u Lipna. S tím, rozdílem, že divizní tým našel útočiště ve Frýdavě.

„V naší hře mi pořád chybí to, co mi chybělo před týdnem proti Prachaticím. Soupeře nepouštíme do vyložených šancí, ale sami bychom si měli vytvářet větší šance. Směrem dopředu ztrácíme moc míčů. Zbytečně akce kazíme, to mě zlobí,“ přiznal na Složišti Skála.

Ve středu se jeho tým střetne ve Strakonicích s Plzní.