Ze zástupců okresu v I. B třídě zvládli nejlépe sezonu fotbalisté SK Mladé, kteří ve skupině A obsadili lichotivé druhé místo.

Naopak Sokol Římov soutěž po čtyřech letech opouští. V I. B jej vystřídá vítěz okresního přeboru z Ledenic, a tak se počet týmů z Českobudějovicka na podzim nezmění.

T. SVINY – Č. KRUMLOV B 2:2. Karel Greiner, trenér T. Svinů: „První půle se odehrávala od vápna k vápnu, do zvláštních šancí jsme se nedostali my, ani soupeř. Ve druhé půli už přišly góly, dokonce jsme neproměnili penaltu. Vedli jsme 2:1 a soupeř v poslední minutě z penalty vyrovnal. Utkání se muselo odehrát z povinnosti, každý už se viděl na dokopné.
V létě se pokusíme vyjednat s Olešnicí, zda nám nechá Lenka a Picka, jinak doplníme mužstvo z vlastních řad; dorost postoupil do I. A, kvalitu tedy má.“

KAPLICE B – OLEŠNICE 3:4. Jaroslav Buřič, manažer Olešnice: „Byť jsme od desáté minuty vedli 1:0, začali jsme zápas špatně. Hořeli jsme hlavně na levé straně, odkud šly všechny tři góly do naší sítě. Ale hlavně za výkon ve druhé půli jsme si v Kaplici zasloužili vyhrát, protože o poločase jsme prostřídali, protočili posty a začalo nám to hrát. Po vítězství jsme si mohli udělat pěknou dokopnou. Se sezonou jsme v Olešnici spokojeni, páté místo bereme.
Budeme řešit post asistenta. S letní přípravou začínáme 15. července, na turnaj se nechystáme.“

V. BROD – MLADÉ 2:2. Karel Tondr, trenér Mladého: „Naštvaný jsem na rozhodčí, my s tou komedií neměli nic společného! Scénář psali domácí a já musím hráčům poděkovat za to, že se nenechali vyprovokovat jednostranným řízením utkání a dohráli jsme zápas bez červené karty. S druhým místem je samozřejmě spokojenost!
V létě musíme mužstvo posílit, protože kádr je úzký – v posledních zápasech jsem kolikrát musel být připraven na střídání i já . . .“

ČT. DVORY B – CHVALŠINY 2:2. Karel Lískovec, trenér Čtyř Dvorů B: „Prohrávali jsme 0:1, vyrovnali jsme nádherným gólem Matouška. Pak jsme se ujali vedení a v závěru jsme si nechali dát vyrovnávací gól. Remíza byla zasloužená, protože ve druhé půli Chvalšiny hrály taky dobře, a na konci už se všichni viděli na dokopné.
Letní přípravu spojíme s áčkem. Mají k nám přijít kluci, kteří skončili v dorostu.“

H. PLANÁ – ŘÍMOV 4:0. Josef Koupal, prezident Římova: „Kdo nám nepřeje, říká si, že ten Římov konečně sestoupil. Zradilo nás jaro. Utkání v Horní Plané jsme jako rozlučku odehráli poměrně slušně, v I. B jsme vydrželi dost dlouho, po čtyřech letech se náš malý oddíl vrací do OP. Poděkování patří všem hráčům, funkcionářům a fanouškům za dobrou reprezentaci Římova. Ostudu jsme neudělali, někdo spadnout musí. Ani okresní přebor nebude procházkou růžovým sadem, tak uvidíme. Mohu slíbit, že se budeme snažit hrát fotbal, ne kopanou.
26. července k nám přijedou na turnaj Lokomotiva, Roudné B, Trhové Sviny, Ševětín a Ledenice.“

ŽABOVŘESKY – ZÁBLATÍ 2:2. Jaroslav Rambousek, asistent trenéra Žabovřesk: „Zápas jsme začali hrubou chybou gólmana a gólem na 0:1. Měli jsme několik dobrých šancí, ale bohužel je nezakončili a soupeř nás po jednoduché akci z přísné penalty potrestal. V kabině jsme hráčům připomněli, že doma prohráli v sezoně jen jednou, s Netolicemi, a byla by škoda si bilanci pokazit. Náš tým začal víc makat, dokázal snížit, z penalty vyrovnal a mohl i vyhrát, ale na závěr sezony už chyběla větší motivace.“

ZLIV – VITĚJOVICE 1:2. Roman Švec, trenér Zlivi: „Zase jsme hráli bez pěti hráčů základní sestavy. Prohrávali jsme 0:1, na začátku druhého poločasu jsme vyrovnali. Hrál se průměrný zápas, na obou stranách byly dvě šance. Patnáct minut před koncem jsme z útoku dostali gól a už jsme nestihli vyrovnat. Na bod bylo, ale museli jsme postavit tři brankáře – jednoho do brány a dva do útoku!
Na příští týden máme domluvenou schůzku s výborem, kde se dohodneme, jak pokračovat dál. Pokud máme hrát důstojnou roli a pohybovat se výš než letos, představuji si posílení o dva tři lidi.“

SLAVONICE – ŠEVĚTÍN 6:1. Miroslav Widner, trenér Ševětína: „Utkání se nám nevyvedlo. Bez čtyř hráčů základního kádru jsme totálně vybouchli, svůj den neměl ani gólman. To nás ale neomlouvá, podali jsme hrozný výkon. Bylo to mé poslední utkání na lavičce Ševětína, jsem hodně zklamaný jak výsledkem, tak předvedenou hrou.
Já si dám od fotbalu velký oddych, budu se chodit jenom dívat. V létě se Ševětín musí poohlédnout po brankáři, protože po Novodvorského trestu teď chytal, kdo měl ruce a nohy.“