Nic na to nemění ani fakt, že jejich soupeř v lize ještě nevyhrál a krčí se s jedním bodem u dna tabulky. „Jablonec šel do sezony s daleko vyššími ambicemi, navíc nemá špatné mužstvo,“ upozorňuje Cipro na kvality Špita, Fukala, Homoly, Baranka či Zelenky. „Hlavně na standardní situace si musíme dát pozor, v těch je náš soupeř hodně silný,“ varuje.


„Jablonec hraje potřetí doma a určitě bude chtít za každou cenu konečně vyhrát,“ asi oprávněně trenér František Cipro tuší, že soupeř jeho týmu bude zítra hrát jako o život. „Nic příjemného nás tam tudíž nečeká,“ pokyvuje hlavou a jen se asi modlí, aby jeho hráči nedopadli jako ve Zlíně, odkud přijeli nejen s porážkou, ale navrch i se třemi zraněnými a jedním vyloučeným.


Naopak na jihu Čech přetrvávají zdravotní potíže. „Celý týden netrénovali Jungr, Šmíd a ani Černý, mimo hru je Peroutka a ještě zápas má stop Horejš,“ vraští čelo Cipro.

Bod by brali

Přesto týmu věří. „Prohrát tam nejedeme,“ ujišťuje zkušený kouč. „Minimálně výsledek z minulého zápasu by〜chom brali,“ připomíná trenér Dynama, že na jaře jeho svěřenci hráli v Jablonci jak v lize, tak v poháru shodně bez branek. „Jenže oni mají jiné mužstvo a my také,“ vzájemnou bilanci nijak nepřeceňuje.


Svým hráčům věří i trenér Jablonce Luboš Kozel, soupeře z jihu Čech ale nepodceňuje. „Nepředpokládám, že Budějovice přijedou jen bránit a hrát na 0:0. Moji hráči musí dát do hry srdce, vítězstvím se chceme odrazit k lepším výsledkům,“ uvedl Kozel, který si přeje i lepší defenzivu.


Pravděpodobné sestavy dle ČTK – Jablonec: Špit - Fukal, Zábojník, Homola, Krejčí - Baranek, Vácha, Eliáš, Hamouz - Svátek, Zelenka.Č. Budějovice: Kučera - Plocek, Hunal, Homoláč, Rehák - Bíro, Hílek, Vozábal, Černý - Radzinevičius, Adamec.