Tři dny měli trenéři Dynama na to, aby po šokujícím pohárovém debaklu v Mutěnicích dokázali své hráče patřičně motivovat na nedělní důležitý zápas I. ligy, ve kterém se už od 15.00 střetnou doma s Jabloncem.

„Z toho, co se stalo, bychom se měli poučit,“ tvrdí trenér Pavel Tobiáš. „Dostali jsme facku, ale hráči si musí uvědomit, že si to zavinili sami. Musí pochopit, že bez tvrdé práce se nahoru nemohou dostat. Já jim to pořád opakuji – a jestli se naučilo pracovat jedenáct lidí, musí se jich naučit pracovat všech dvacet. Jinak nemůžeme nikam dojít.“

Napraví si reputaci?

Tobiáš nechce spekulovat, jak dalece by se mohla mutěnická blamáž v nedělním zápase na jeho mužstvu projevit. „Vrátí se pět šet hráčů, kteří by neměli být Mutěnicemi tak poznamenáni. Ale co hlavního, my přece nemůžeme být takoví zbabělci, abychom se po jednom zápase, byť tak zpackaném, měli sesypat. Hrajeme ligu, podle toho se musíme chovat,“ burcuje své hráče.

Na připomínku, že středeční výbuch by pro mužstvo mohl být i tou nejlepší motivací, aby si před svými fanoušky patřičně napravili reputaci, Tobiáš jen pokývá hlavou: „I to je možné a byl bych tomu samozřejmě moc rád,“ zdůrazňuje. „Hlavně se ale musíme vrátit k tomu, co nás v předchozích zápasech zdobilo – a to je tvrdá práce. U nás je celá naše hra založena na maximální pracovitosti. Pokud z tohoto stylu slevíme, jak jsme to viděli v Mutěnicích ve druhém poločase, tak pohoříme.“

Soupeř ze špičky

O zítřejším soupeři svého týmu mluví kouč Dynama s respektem. „Jablonec patří do absolutní špičky,“ říká. „Je v lize pátý, má výborného Špita v brance, zkušenou obranu výborně diriguje Homola a už tak silnou zálohu s Michálkem a Klapkou ještě posílil Pavlík. A v útoku silná dvojice Lafata – Hesek,“ jmenuje některé z jabloneckých opor.

Jablonec na rozdíl od loňska, kdy se mu začátek sezony vůbec nevydařil, letos vstup do soutěže zvládl. V minulém kole porazil doma Žižkov 2:0. „Výhra s Viktorkou byla důležitá. Díky tomu můžeme jít do dalších ligových klání opět klidněji,“ řekl pro klubový web trenér František Komňacký. Jeho tým na rozdíl od Dynama zvládl bez potíží i středeční pohár v Uničově.

Bez Hudsona

Trenér Dynama Pavel Tobiáš po středeční pohárové ostudě se zítra proti Jablonci vrátí k osvědčenému složení tří posledních kol. „Proti Jablonci půjdeme ve stabilizované sestavě, hlavně ale stejně jako s Boleslaví bojovat o vítězství.“

„Základem musí být kvalitní defenziva, hrajeme ale doma, a tak se budeme snažit dát co nejdříve gól,“ říká Tobiáš, jenž až na zraněného Hudsona by měl mít kádr kompletní.

Spoléhá na fanoušky: „Je to pro nás nesmírně důležitý zápas, proto bychom jejich podporu hrozně moc potřebovali. Chápu, že jsou po Mutěnicích naštvaní, ale jde o ligu a jejich pomoc může rozhodnout.“Jak asi nastoupí?

Jablonec: Špit – Loučka, Homola, Huber, Hamouz – Michálek, Valenta, Pavlík, Žofčák – Hesek, Lafata.


Č. Budějovice: Kučera – Peroutka, Horejš, Hunal, Leština – Benát, Homoláč, Hílek, Šíma – Sedláček, Svátek. (sestavy ze 7. kola)